Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki

Wyzwanie Podnieś5 – dołącz do akcji!

Pięć to cyfra, do której bez względu na dziedzinę życia lubimy się odnosić: „reguła 5 sekund”, „metoda 5 kroków” czy „5 zasad zdrowego odżywiania”.Nic więc dziwnego, że organizatorzy akcji „#Podnieś5” wybrali właśnie „piątkę” jako przewodnią liczbę swojego projektu, którego celem jest nie tylko oczyszczenie naszego otoczenia, ale też wypracowanie dobrych nawyków w zakresie gospodarki odpadami. Śmieci nie są tylko nieestetyczne. Powodują zanieczyszczenie wód gruntowych oraz gleby, a co gorsza, wpływają na emisję dwutlenku węgla i metanu do atmosfery, przyczyniając się tym samym do zmian klimatu.

Dlatego już dziś przyłącz się do akcji i zmień swój sposób myślenia – Ty też masz ogromny wpływ na klimat! Podniesienie 5 śmieci dziennie może wydawać się nic nieznaczącym gestem. A co, jeśli tysiąc osób przez cały miesiąc będzie to robić? 150 000 śmieci, które zniknęły z przestrzeni publicznej to już liczba, która może zrobić wrażenie. Redukcja, recykling a następnie reutylizacja odpadów, które przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarniach, są niezwykle ważne w kontekście walki ze zmianami klimatu. Właśnie dlatego w tym roku, w ramach ogólnoświatowej akcji sprzątania świata, Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy organizuje wyzwanie #Podnieś5. Aby wziąć w nim udział, wystarczy 21 września w Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata podnieść minimum 5 dowolnych śmieci i wyrzucić je do kosza. Miejsce i godzina nie mają znaczenia. Można to zrobić na spacerze z psem, w drodze na uczelnię czy czekając na tramwaj. Oczywiście, akcja nie ogranicza się wyłącznie do trzeciej soboty września, a sam organizator zachęca do #Podnieś5 każdego dnia.

„Sprzątanie świata” to międzynarodowa inicjatywa podejmowana rokrocznie na całym świecie. Po raz pierwszy została zorganizowana 30 lat temu w Australii. W Polsce akcja odbywa się od 1994 r. Dotychczas kojarzona była głównie z młodzieżą szkolną bądź harcerzami. W tym roku, poprzez media społecznościowe, chcieliśmy wykorzystać potencjał tkwiący w internetowych wyzwaniach i zaaktywizować szersze grono uczestników, którzy zechcą kontynuować wyzwanie w kolejnych dniach czy tygodniach - komentuje Krystian Szczepański, Dyrektor IOŚ-PIB

Organizatorzy zachęcają, aby po zebraniu śmieci zrobić zdjęcie i opublikować je w social mediach: jako post, relację bądź na stronie wydarzenia na Facebooku. Dzięki temu więcej osób dowie się o inicjatywie, a my pokażemy, że to, w jakim otoczeniu żyjemy i stan środowiska naturalnego, nie jest nam obojętny. Organizatorzy zachęcają do nominowania znajomych i regularnego dzielenia się fotografiami. Startujemy w Krakowie!

Dlaczego akurat tutaj? Kraków widnieje w czołówce najbrudniejszych miast w Europie. Niezależne rankingi instytucji takich jak Europejska Agencja Ochrony Środowiska czy serwisu AirVisual niestety nie pozostawiają co do tego złudzeń. Krakowski magistrat ma tego świadomość i od kilku lat z powodzeniem walczy ze śmieciami. Właśnie dlatego, 21 września o godzinie 12:00 organizatorzy akcji spotkają się w Krakowie pod pomnikiem Smoka Wawelskiego z piątką lokalnych influencerów i wspólnie, w ramach akcji #Podnieś5, wypełnią pięć worków śmieciami zebranymi w okolicy. Wydarzenie jest otwarte i każdy zainteresowany może wziąć w nim udział. Serdecznie zapraszamy!

Akcja społeczna jest częścią kampanii informacyjno-promocyjnej projektu Klimada 2.0.38pr10 kroków do „less waste” w Twojej kuchni

Ekologia i życie w zgodzie z naturą są coraz popularniejszymi trendami. Jednak to nie moda, a konieczność ratowania naszej planety przyświeca ideologii „less waste”. Głównym jej założeniem jest świadome korzystanie z zasobów, które daje nam natura, a także ograniczenie wytwarzania odpadów. Z poziomu gospodarstwa domowego również możemy wprowadzić drobne zmiany, dzięki którym staniemy się prekursorami tej ważnej idei. Od czego zacząć?

1. Segreguj śmieci

Segregacja odpadów na 5 rodzajów (plastik i metal, papier, szkło, organiczne oraz zmieszane) jest podstawowym krokiem, od którego powinniśmy zacząć swoją przygodę z „less waste”, zwłaszcza, że roczna ilość odpadów przypadająca na jednego Polaka przekroczyła 300 kg rocznie i nadal rośnie. Warto wiedzieć, że mieszkańcy japońskiego miasteczka Kamikatsu segregują śmieci aż na 45 grup. Dzięki temu są w stanie poddawać recyklingowi ponad 80% odpadów. Skoro można przywyknąć do 45 koszy na śmieci, to i 5 nie powinno przerażać.

2. Planuj posiłki i zakupy

Komponowanie listy zakupów na kilka dni wymaga odrobiny dyscypliny. Dobrze jest zwracać uwagę jakie ilości danego produktu jesteśmy w stanie wykorzystać. - Wychodząc naprzeciw ideologii niemarnowania jedzenia, nasza firma wprowadziła dwudzielne opakowanie mieszanki sałat Salsa mix. Każda porcja zawiera 50 g produktu, co stanowi idealną bazę na sałatkę dla dwóch osób - podpowiada Katarzyna Głębocka, ekspertka marki Eisberg.

3. Korzystaj z wielorazowych woreczków i toreb

Reklamówki jednorazowe trudno się magazynuje i w szybkim czasie pochłaniają każdą wolną przestrzeń w szufladach czy szafkach. Rozwiązaniem tego problemu jest korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. Idąc krok dalej, zastanówmy się czy koniecznym jest pakowanie warzyw i owoców, a także pieczywa do plastikowych reklamówek? Przed wyjściem do sklepu, warto zaopatrzyć się także w kilka mniejszych woreczków np. uszytych własnoręcznie z nienoszonych już ubrań.

4. Zadbaj o odpowiednie przechowywanie

Pudła, pudełka, pudełeczka, słoje, słoiki, słoiczki - wszystkie szczelnie zamykane, przedłużą świeżość jedzenia, które trzymamy zarówno w lodówce, jak i poza nią. Dzięki opakowaniom zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się zapachów w lodówce, a sypkie produkty nie będą pochłaniać wilgoci. Chleb najlepiej trzymać w płóciennym worku lub chlebaku, kluczowa jest bowiem cyrkulacja powietrza, odprowadzająca wilgoć pochodzącą z pieczywa.

5. Wykorzystuj resztki

Pesto z natki marchwi, zupa z liści rzodkiewki, a może zielona miska zdrowia z dojrzałych bananów i jarmużu, który zalega nam w lodówce? Eksperymentowanie w kuchni z resztkami jedzenia może być świetną zabawą i otworzyć przed nami nowe możliwości. Jeśli brakuje nam weny, to internet stanowi niekończącą się kopalnię pomysłów i inspiracji.

6. Podziel się jedzeniem

Ideą ruchu „food sharing” jest dzielenie się nadmiarem jedzenia z innymi. W większych miastach funkcjonują publiczne lodówki, w których można zostawić dowolne produkty lub gotowe dania, a także samemu skorzystać z zawartości jej półek. Akcja skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do barów czy restauracji. Oczywiście ideę „food sharing” spełni także podzielenie się obiadem z sąsiadem albo jabłkami z koleżanką z pracy, jeśli nasza jabłoń niezwykle hojnie obdarzyła nas owocami.

7. Ogranicz plastik

Od 2021 roku na terenie Unii Europejskiej zostanie wprowadzony zakaz produkcji jednorazowego plastiku. Aby brak niektórych produktów nie zaskoczył nas z dnia na dzień, już teraz starajmy się znaleźć zamienniki trwałe lub wytwarzane z biodegradowalnych materiałów. Z życia codziennego znikną m.in. plastikowe słomki, sztućce i talerze. Ustawa obejmie także plastikowe butelki, które po roku 2021 będą musiały być segregowane osobno. Warto w ogóle zrezygnować z korzystania z butelek PET i zainwestować w butelkę wielorazowego użytku, którą z czystym sumieniem możemy napełniać wodą z kranu.

8. Zrezygnuj ze sztucznych szmatek i gąbek

Nie dość, że powstają z surowców sztucznych i mają wyjątkowo krótką żywotność, to jeszcze ich porowata struktura jest rajem dla rozwoju bakterii. Wilgoć, resztki jedzenia i ciepło stanowią tak doskonałe środowisko życia dla mikroorganizmów, że niemieccy badacze ogłosili gąbkę do mycia naczyń miejscem o największym zagęszczeniu bakterii. Występuje ich tam ponad 360 odmian! Dużo bezpieczniejsze dla naszego zdrowia, ale i organizmu będą szczotki z naturalnych materiałów. Natomiast alternatywą dla sztucznych ściereczek mogą być pocięte na kawałki stare prześcieradła lub koszulki. Zrobione z dobrej bawełny można prać w wysokich temperaturach, dzięki czemu posłużą nam długi czas.

9. Przekonaj się do naturalnej chemii gospodarczej

Za pomocą mieszanek składników dostępnych praktycznie w każdym domu, jesteśmy w stanie efektywnie wyczyścić zarówno toaletę, umyć szyby, naczynia albo odkamienić czajnik. Soda oczyszczona, ocet, cytryna i sól kuchenna stanowią mocną grupę środków, której żaden brud nie jest straszny. Aby nasze naturalne detergenty pachniały równie ładnie, co te ze sklepu, możemy dodawać do mieszanek kilka kropel olejków eterycznych. Rezygnując z powszechnie dostępnej chemii gospodarczej przysłużymy się zarówno swojemu zdrowiu, planecie, a także zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

10. Inspiruj innych

Dobrymi nawykami i przyzwyczajeniami trzeba zarażać! Dzieląc się ekologicznymi rozwiązaniami i trikami z rodziną czy znajomymi propagujemy filozofię „less waste”, za co będą nam wdzięczne kolejne pokolenia. Wszak chcąc zmienić świat warto zacząć od siebie i swojego otoczenia.

Przepis na Green Bowl, czyli zielona miska zdrowia

3 dojrzałe banany
3 garście Szpinaku młodego marki Eisberg
jabłko
mały jogurt naturalny


Przygotowanie:

Wszystkie składniki razem miksujemy na gładki mus. Dekorujemy ulubionymi dodatkami. Efektownie wyglądać będą kształty wycięte z plasterka jabłka (można do tego użyć małych foremek do ciasteczek). Tak skomponowana miska będzie świetnym pomysłem na zdrowy podwieczorek dla całej rodziny lub przekąskę do pracy.

Orchidea Creative GroupPowrót do szkoły z Green PackiemNowy Rok Szkolny rozpoczęty!

A wraz z nim czas na przygotowywanie drugich śniadań, szykowanie kanapek, owoców dla naszych pociech do szkoły i dla nas do pracy. W Green Pack Szymanek Opakowania znajdziecie wszystko co jest Wam potrzebne do zapakowania śniadania: folie aluminiowe, spożywcze, wygodne pojemniki, torebki papierowe, papiery śniadaniowe, woreczki, i wiele, wiele innych artykułów, które urozmaicą Wasze posiłki w ciągu dnia.

Zapraszamy do sklepu internetowego: www.greenpack.pl

oraz do sklepów stacjonarnych:
Wierzchowisko ul. Długa 14,
42-233 Mykanów k. Częstochowy, tel.: 34 328 72 15
Filia: Al. Najświętszej Maryi Panny 4,
42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 5055 nieoczywistych sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonejW dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu, coraz częściej szukamy porad i sprawdzonych sposobów na rozwiązanie codziennych problemów bez wychodzenia z domu. Dziurawe rajstopy naprawione za pomocą bezbarwnego lakieru? Natka pietruszki na nieświeży oddech? Rozwiązania, które brzmią niczym rodem wyjęte z książek Lucyny Ćwierczakiewiczowej, aktualnie zyskują coraz bardziej na popularności. Jednym ze składników, który ma bardzo uniwersalne zastosowanie, jest soda oczyszczona. Marka Delecta zdradza, w jaki sposób możemy ją wykorzystać.

Soda oczyszczona w połączeniu z kwaskiem cytrynowym to duet za pomocą którego można wysprzątać niemal cały dom w bardzo ekologiczny, tani i nieinwazyjny sposób. Mało kto jednak wie, że za pomocą sody można np. obniżyć kwasowość kawy. Poniżej kilka mniej typowych zastosowań wodorowęglanu sodu.

Kule do kąpieli

Własnoręcznie wykonane kule do kąpieli sprawdzą się zarówno jako personalizowany prezent, ale i do użytku codziennego. Do ich przygotowania potrzebujemy 2 opakowań sody oczyszczonej Delecta, 4 opakowań kwasku cytrynowego Delecta, 1 łyżeczki barwnika w dowolnym kolorze, skórki z 1 cytryny, wody w spryskiwaczu, 30 ml oliwki dla dzieci oraz foremki. W misce mieszamy wszystkie składniki oprócz wody i następnie stopniowo dodajemy wodę (wystarczy 1 psiknięcie do złączenia składników). Gotową masę przekładamy do foremek i odkładamy w suche miejsce na dobę. Po tym czasie delikatnie wyjmujemy gotowe kule i możemy już tylko planować relaksującą kąpiel.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Biżuteria ściemniała a specjalna chusteczka do czyszczenia gdzieś się zawieruszyła? Zabrudzenia dodatków można usunąć za pomocą czterech składników dostępnych w każdym domu: sody oczyszczonej, soli kuchennej, folii aluminiowej oraz wody. Dno miseczki (nie może być metalowa) dokładnie wykładamy folią aluminiową i następnie wlewamy około 200 ml gorącej wody oraz wsypujemy po 2 łyżeczki soli i sody oczyszczonej. Roztwór mieszamy. Następnie wkładamy do niego na około 15 minut naszą zabrudzoną biżuterię. Po tym czasie biżuterię warto opłukać w ciepłej wodzie i wytrzeć do sucha. A teraz znów będzie błyszczeć jak nowa.

Neutralizacja nieprzyjemnego zapachu stóp

Regularne namaczanie stóp w roztworze wody z sodą oczyszczoną może pomóc zneutralizować ich nieprzyjemny zapach.

Alternatywny płyn do ust

Jeśli skończył nam się płyn do ust i nie mamy pod ręką natki pietruszki, z pomocą przychodzi soda oczyszczona. Do szklanki z wodą wsypujemy pół łyżeczki sody oczyszczonej Delecta. Taki płyn do płukania skutecznie odświeży nasz oddech.

Obniżanie kwasowości kawy

Jeżeli kawa sprawia wrażenie zbyt kwaśnej, wystarczy dodać szczyptę sody oczyszczonej, która zneutralizuje ten smak.

38PRPaczkomaty blisko Ciebie w Częstochowie – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

Paczkomaty biją rekordy popularności w całej Polsce - również w Częstochowie, w której każdego dnia pojawiają się nowe maszyny. Z Paczkomatów może skorzystać każdy, kto tylko chce nadać lub odebrać przesyłkę. Automaty są czynne 24/7, a nadanie i odebranie paczki jest banalne.Paczkomaty najlepszym sposobem na przesyłkę Możliwość odbioru i nadania paczki 24/7, jedna z najniższych cen na rynku za nadanie przesyłki, odbiór paczki nawet w dzień po nadaniu, możliwość śledzenia przesyłki, ciągły rozwój sieci automatów, na którą składa się obecnie 4800 maszyn i każdego dnia pojawiają się kolejne - to tylko niektóre z zalet charakteryzujące uwielbiane przez Polaków Paczkomaty. Również mieszkańcy Częstochowy pokochali automaty do wygodnego wymieniania się przesyłkami. Coraz więcej osób korzysta z Paczkomatu przy ul. św. Barbary 77 w Częstochowie. Na szczęście maszyn w okolicy jest więcej i ciągle powstają nowe (sprawdź, czy w pobliżu pojawił się nowy Paczkomat), dzięki czemu niebawem każdy mieszkaniec będzie miał do Paczkomatów naprawdę blisko.

Odbierz paczkę blisko Ciebie

Odbieranie paczek w Paczkomatach jest dziecinnie proste. Po wybraniu podczas internetowych zakupów opcji dostawy do Paczkomatu lub umówieniu się z kimś na przesyłkę do Paczkomatu, w dzień nadania paczki oraz w dzień pojawienia się paczki w maszynie, otrzymujesz powiadomienie mailowe. W drugiej ze wspomnianych wiadomości znajduje się 6-cyfrowym kod odbioru. Po udaniu się do Paczkomatu po swoją przesyłkę, należy wpisać go razem z numerem swojego telefonu i poczekać na otwarcie się skrytki, w której kurier umieścił przesyłkę. Warto pamiętać, że paczka czeka w Paczkomacie przez 48 godzin. Po tym czasie jest zwracana nadawcy. Przesyłki można odbierać też za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej InPost Mobile, dostępnej dla urządzeń z systemem Android i iOS, która posiada dodatkowe funkcje, jak m.in. możliwość śledzenia paczki, wskazanie trasy do Paczkomatu, możliwość płatności przy odbiorze. Oba sposoby są równie proste w zastosowaniu i równie wygodne, a wybór jednego z nich jest dowolny.

Nadawanie paczek w Paczkomacie jest naprawdę proste

Nie tylko odbieranie, ale i nadawanie paczek w Paczkomatach jest banalne. W dodatku, można zrobić to na 2 sposoby. Pierwszy polega na bezpośrednim wykorzystaniu Paczkomatu do nadania przesyłki. Należy pamiętać o tym, by mieć przy sobie kartę płatniczą, ponieważ właśnie w taki sposób następuje uregulowanie należności z nadawanie paczek. Po udaniu się do Paczkomatu, kierujmy się instrukcjami wskazywanymi na ekranie. W całym procesie należy wskazać gabaryt przesyłki, numery telefonów oraz adresy mailowe nadającego i adresata oraz docelowy Paczkomat, do którego ma trafić przesyłka. Po opłaceniu przesyłki kartą otwiera się odpowiednia skrytka, do której powinieneś włożyć paczkę. Po zrobieniu tego, otrzymujesz SMS z potwierdzeniem płatności, a na adres mailowy (nie tylko Twój, jako nadawcy, ale również adresata) trafia wiadomość z linkiem niezbędnym do śledzenia przesyłki. Drugi sposób polega na skorzystaniu z Mangera Paczek, który generuje etykietę do wydruku i umożliwia uregulowanie należności. Następnie, przesyłkę z naklejoną etykietą należy zeskanować przy Paczkomacie, podać kod nadania z etykiety, włożyć do skrytki i nadać. Oba sposoby są równie proste, dzięki czemu możesz bez problemu wybrać dogodniejszy dla siebie.

Zapraszamy: https://czest.info/Paczkomaty-blisko-Ciebie-w-CzestochowieAktualne trendy modowe dla dzieci

W modzie dziecięcej nie ma miejsca na kompromisy. Ubrania dedykowane najmłodszym muszą łączyć wygodę, wysoką jakość wykonania i ciekawy design.

Dzieci są przecież w nieustannym biegu, dlatego odzież nie może krępować ich ruchów. Nie tak łatwo trafić także w ich gust.

Sprawdzamy, jak prezentują się aktualne trendy modowe dla dzieci i na jakie ubranka dziecięce warto zwrócić uwagę:
https://czest.info/Aktualne-trendy-modowe-dla-dzieciW OKULARACH NAPRAWDĘ MOŻNA WYGLĄDAĆ PIĘKNIELato w pełni!
Piękna pogoda i wyższa temperatura zachęcają do spędzania mnóstwa czasu na świeżym powietrzu.
Relaksując się, nie możemy zapominać o odpowiedniej ochronie przed promieniami słonecznymi.
Na ich szkodliwy wpływ narażona jest nie tylko nasza skóra, ale również oczy.
Dlatego dla wielu z nas niemal nieodłącznym „gadżetem” w sezonie letnim są okulary przeciwsłoneczne.

W jaki sposób dokonać właściwego wyboru?

Dlaczego nie koniecznie powinniśmy decydować się na zakup okularów na bazarach i w supermarketach? Na te pytania uzyskamy odpowiedzi w profesjonalnych salonach optycznych.

W Salonie PROMED-OTPYK profesjonalna obsługa doradzi Ci w doborze oprawek i odpowiednich soczewek w Twoich okularach przeciwsłonecznych. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje okulary słoneczne są odpowiednie i doskonale chronią Twoje oczy.

W ofercie firmy Promed-Optyk można znaleźć najlepsze, znane marki światowych producentów: CHRISTIAN DIOR, THIERRY LASRY, TOM FORD, L'WREN SCOTT, PRADA, VOGUE, VERSACE, EMPORIO ARMANI, DOLCE&GABBANA, RAY-BAN, OAKLEY, CONVERSE, JAGUAR, DAVIDOFF, DE STIJL, SUPERDRY, TOMMY HILFIGER, JOOP!, MORGAN, RED BULL, TOUS, HARLEY DAVIDSON Piękne okulary także dla dzieci! Najmłodsi też chcą wyglądać stylowo w okularach, jednak modne oprawki dla dorosłych mogą okazać się dla nich nieco za duże.

Dlatego w salonie Promed- Optyk w Częstochowie znajdziecie także oprawki z kolekcji światowych marek przygotowanych specjalnie dla dzieci:

FISHER-PRICE, SWING, RAY BAN, VOGUE.

Zapraszamy: Promed-Optyk , Częstochowa, Al. NMP 9,Matura 2019 i co dalej? – porady dla przyszłych studentówW tym roku do egzaminów maturalnych przystąpiło ponad 269 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Teraz wielu z nich staje przed kolejną ważną decyzją: jak dobrze wybrać uczelnię i kierunek studiów?

Wyniki tegorocznych matur można będzie sprawdzić już po północy 4 lipca na portalu internetowym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie należy je wprowadzić do systemu rejestracyjnego wybranej uczelni i cierpliwie czekać na listę zakwalifikowanych kandydatów.

Co jednak w przypadku, kiedy nadal nie wiemy, który kierunek wybrać? Co zrobić, by był to mądry i przemyślany wybór? W odpowiedzi na te pytania pomoże krótki poradnik, który rozwieje wiele wątpliwości i wskaże, na co przyszli studenci powinni kłaść największy nacisk.

Sześć kroków do rozpoczęcia studiów

1. Poznaj ofertę uczelni

„Jaki kierunek studiów wybrać?” – to pytanie na przełomie czerwca i lipca pada wyjątkowo często. Studia inżynierskie czy humanistyczne? Tryb stacjonarny czy niestacjonarny? Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć oferty prestiżowych uczelni i zwrócić uwagę na tryby nauczania, specjalizacje i liczbę zajęć praktycznych. Pomocna w poszukiwaniach może okazać się także strona internetowa programu edukacyjnego ADAMED SmartUP www.adamedsmartup.pl, gdzie znajduje się wykaz poszczególnych uczelni z Polski i z zagranicy. Cenną wskazówką może być również ranking szkół wyższych oraz dane wskazujące, jakie kompetencje oraz kierunki studiów okażą się najbardziej pożądane przy wkraczaniu na rynek pracy.

2. Sprawdź, jak aplikować

Kolejnym ważnym zadaniem, które ułatwi nam złożenie aplikacji na studia, jest poznanie pełnego procesu rekrutacji wybranej uczelni. Mowa o zasadach kwalifikacji na poszczególnych kierunkach, liczbie oferowanych miejsc czy terminach rejestracji i ogłoszenia wyników. Warto pamiętać, że większość uczelni udostępnia specjalne platformy do rekrutacji, dzięki którym mamy dostęp do wszystkich danych w jednym miejscu.

3. Szukaj wartościowych opinii

O tym, czy warto aplikować na uniwersytet, czy politechnikę przekonamy się również wtedy, gdy sięgniemy po opinię studentów i kadry naukowej danej placówki. „Jak wygląda życie na kampusie? Czy uczelnia współpracuje z pracodawcami? Czy wykładowcy pomagają łączyć studia z działalnością poza murami uczelni?” – odpowiedzi na te przykładowe pytania rozjaśnią pewne wątpliwości. Absolwenci programu ADAMED SmartUP szukają też często rekomendacji u swoich starszych kolegów i koleżanek. Pomyśl więc, czy może w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto studiował wybrany kierunek i mógłby weprzeć Cię wartościową opinią?

4. Postaw na rozwój

Wiele uczelni mocno stawia na rozwój swoich studentów – pomaga wykorzystać zdobytą wiedzę i nagradza tych najzdolniejszych. Umożliwia wyjazdy za granicę i stwarza liczne możliwości udziału w prestiżowych projektach badawczych. Przy wyborze warto pamiętać, że czas studiów to ogromna szansa na postawienie pierwszych kroków na drodze do imponujących karier naukowych. Zwróć więc uwagę na to, czy będziesz miał możliwość rozwoju pod kierunkiem opiekunów-mentorów, publikowania w prestiżowych pismach czy zdobycia stypendium oraz grantów finansowych na badania.

ADAMED SmartUP to wyjątkowy i inspirujący program dla młodzieży, która obecnie podejmuje decyzje dotyczące swojego dalszego rozwoju. To szansa dla młodych talentów, które chcą znaleźć się pod skrzydłami wybitnych naukowców i ekspertów. Patrząc na to, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się program, jestem przekonana, że tym czego naprawdę poszukują obecni uczniowie szkół ponadpodstawowych to możliwość rozwoju swoich pasji. Wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów może im w tym pomóc. To prawdziwa inwestycja w przyszłość.- mówi Martyna Strupczewska, kierownik programu edukacyjnego ADAMED SmartUP.

5. Popatrz na rynek pracy

Maturzyści mają często bardzo duży problem ze zdecydowaniem się na dany kierunek, ponieważ nie mają pewności, że znajdą zatrudnienie po jego ukończeniu. Wybierając więc odpowiednie studia, warto przeanalizować trendy na rynku pracy i zastanowić się, jakie zawody będą cieszyć się zainteresowaniem. Pamiętajmy też, że pracodawcy patrzą nie tylko na dyplom, ale na umiejętności i kompetencje. Sprawdź więc, jak możesz rozwijać swoje mocne strony podczas zajęć na uczelni i ile godzin przewidziano na warsztaty praktyczne.

6. Twoje studia to twoja decyzja

Pamiętaj, że wybór danego kierunku studiów powinien być samodzielną oraz świadomą decyzją. Nikt nie zna nas lepiej, niż my sami. Twój wybór zdecyduje nie tylko o tym, co będziesz robić przez najbliższe lata, ale będzie miał też wpływ na Twoją karierę w przyszłości. Dlatego warto czerpać inspiracje z innych, ale nie zapominać o własnych potrzebach i marzeniach– dodaje Martyna Strupczewska.

Wszystkim maturzystom życzymy przemyślanych i dobrych wyborów!

ADAMED SmartUPMarketing wirusowy, czyli sposób na wzrost efektywności działania firmy

Skuteczne działania marketingowe zakładają nieustanne poszukiwanie nowych, efektywnych form dotarcia z przekazem do określonych grup odbiorców.

Jednym z takich sposobów działania wyróżniających się wysoką efektywnością jest marketing wirusowym, zwany viral marketingiem. Polega on na przekazywaniu informacji z ust do ust, co zdaniem większości ludzi stanowi najbardziej wiarygodne źródło informacji. Takie informacje rozchodzą się niezwykle szybko, dlatego specjaliści od marketingu zdecydowali się wykorzystać taką formę przekazu do swoich działań.

O reklamie w Internecie czytaj na: http://czest.info/marketing-wirusowyJak utrzymać porządek w dokumentach - zdradzamy niezawodny sposób!

Jeśli na co dzień zajmujesz się papierkową robotą, pracujesz w biurze, przygotowujesz umowy, rozliczenia czy raporty, to dobrze wiesz jak ważny się porządek w dokumentach.

W miarę lat ważnych dokumentów przybywa i należ przechowywać je w taki sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp. Na stronie sklepu internetowego z artykułami biurowymi https://eofficemedia.pl/papier-papier-i-karton-ozdobny-karton-ozdobny-o_c_94_1.html znajdą Państwo cały wachlarz różnych artykułów biurowych: m.in. organizery i segregatory w kilku kolorach i rodzajach.

Zapraszamy: http://czest.info/porzadek-w-dokumentachPromuj swoją markę - zadbaj o widoczność swojego LOGO!

Logo firmy to znak, z którym Twoi Klienci identyfikują usługi, które oferujesz.

Gdy chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej marki zainwestuj w reklamowe torebki z nadrukiem / logo Twojej Firmy.
Bądź oryginalny i zadbaj o to, aby Klienci dostawali zakupy w opakowaniach z Twoim LOGO!

Pamiętaj, że w ten sposób na długo pozostaniesz w pamięci.Idealnym sposobem na promocję marki jest zamieszczenie znaku firmowego na torebkach papierowych, bowiem to ekologiczne rozwiązanie dla pakowania wszystkich zakupów.
Są one doskonałą alternatywą dla reklamówek i woreczków foliowych.

Torebki papierowe z uchem lub fałdowe płaskie z nadrukowanym LOGO swojej firmy zamówisz w firmie:
Green Pack Opakowania Szymanek.

Zapraszamy do kontaktu oraz na zakupy w sklepie internetowym: www.greenpack.pl i w sklepach stacjonarnych.

Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa
"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
Wierzchowisko ul. Długa 14,
42-233 Mykanów k. Częstochowy, tel.: 34 328 72 15
Filia: Al. Najświętszej Maryi Panny 4, 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 505

Green Pack poleca także pełny asortyment opakowań na grilla.Wielkanoc z Green Packiem

Święta tuż, tuż.
Zadbaj zatem o świąteczną oprawę.
Skorzystaj z oferty firmy Green Pack z Wierzchowiska.Tu znajdziesz opakowania dla cukierni, gastronomii, przemysłu, piekarni.
Dodadzą one uroku Twoim Świętom i sprawią, że Twoja świąteczna oprawa będzie niepowtarzalna.

Reklamówki, pojemniki, torebki papierowe, torby wielorazowego użytku z kolorowymi motywami- to wszystko doda uroku i radości podczas Wielkanocy.

Zatem ŚWIĘTUJ Z GREEN PACKIEM!

Jeśli sprzedajesz różne upominki spraw przyjemność swoim Klientom i zakupy podawaj w eleganckim, odświętnym opakowaniu.

Zapraszamy do sklepu internetowego www.greenpack.pl

"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA

zaprasza:
Wierzchowisko ul. Długa 14,
42-233 Mykanów k. Częstochowy,
tel.: 34 328 72 15
Filia: Al. Najświętszej Maryi Panny 4,
42-200 Częstochowa,
tel: 34 322 93 06, 667 652 505
www.greenpack.comPrzygotuj się na szaleństwo zakupów - od dziś KIERMASZ OBUWIA Wiosna/Lato 2019 marki BADURA

W dniach 2-6 kwietnia 2019 odbędzie się się wyjątkowy kiermasz obuwia, podczas którego będzie możliwość zakupienia butów marki Badura w atrakcyjnych cenach.
Tydzień wielkich zniżek rozpocznie się we wtorek 2 kwietnia i potrwa do soboty 6 kwietnia.
Kiermasz będzie miał miejsce na parkingu przy CH TESCO EXTRA w Częstochowie ul. Drogowców 43, w godz. 10-19.Przygotuj się na najlepsze ceny!
Poprzednie edycje kiermaszów marki Badura cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a buty z każdej kolekcji zyskały uznanie zarówno Pań, jak i Panów ceniących jakość i doskonałe wykonanie.

Tym razem marka Badura przygotowała dla Klientów propozycje z kolekcji wiosna/lato 2019, które zaskakują odważnymi wzorami, modnymi fasonami i wyrazistymi kolorami.

Badura zaprasza:

https://youtu.be/UTo2w0LkceU

*******

KIERMASZ OBUWIA
CH TESCO EXTRA w Częstochowie,
ul. Drogowców 43
2-6 kwietnia 2019,
w godz. 10-19.

Zapraszamy na szaleństwo zakupów:
http://czest.info/KIERMASZ-OBUWIA-Wiosna-Lato-2019-BADURAO marce Badura

Sztuka tworzenia wysokiej jakości butów oraz kunszt wykonania to cechy wyróżniające polską markę Badura. Firma, założona w 1979 roku przez pana Zdzisława Badurę, od początku istnienia kultywuje przywiązanie do tradycji obuwniczych. Dlatego, mimo posiadania największej fabryki w Polsce, część kolekcji Badury w dalszym ciągu wykonywana jest w procesie hand-made.
Tradycje obuwnicze i czerpanie z wiedzy przekazywanej od 1979 roku wyznaczają kierunek, w którym rozwija się marka. W ciągu niecałych 40 lat niewielki zakład szewski, założony przez pana Zdzisława Badurę, zamienił się w prężnie prosperującą firmę z ponad pięćdziesięcioma punktami sprzedaży i największą fabryką obuwniczą w Polsce. Mimo że fabryka marki jest zaopatrzona w najlepszy sprzęt i nowoczesne technologie, Badura stawia przede wszystkim na wiedzę i doświadczenie rzemieślników, którzy dbają o każdy szczegół podczas produkcji kolekcji. Część modeli wyróżnia połączenie podeszwy z cholewką za pomocą ręcznego szycia. Ręczne wykonanie obuwia widoczne jest przede wszystkim w modelach uszytych ze skóry crust, czyli skóry licowej, przeznaczonej do ręcznego barwienia. W procesie hand made, skóra crust jest najpierw farbowana poprzez wcieranie barwnika, następnie przypalana i wykończona woskiem, co sprawia, że każda para butów jest niepowtarzalna. W produkcji Badura wykorzystuje wysokiej jakości skórzane podeszwy oraz najlepsze włoskie skóry, m.in miękką, bydlęcą skórę sauvage, szlachetną kozią skórę, przeznaczoną do produkcji czółenek, oraz ręcznie farbowaną skórę crust.

Kiermasz obuwia odbędzie się przy CH TESCO EXTRA w Częstochowie w dniach od 2-6 kwietnia 2019

Zapraszamy na szaleństwo zakupów!WYSTAWA INTERAKTYWNYCH DINOZAURÓW

Jeśli Twoje dziecko jest prawdziwym fanem dinozaurów, jeśli fascynuje je tematyka Parku Jurajskiego – zapraszamy do odwiedzenia wystawy ruchomych dinozaurów.

W dniach od 1 lutego do 24 marca Centrum Handlowe M1 zamienia się w archaiczną krainę, w której rządzą legendarne giganty.
Składająca się z ogromnych eksponatów wystawa, przenosi odwiedzających w fascynujący świat stworzeń, które ponad 65 mln lat temu opanowały Ziemię.

Podczas trwającej 7 tygodni WYSTAWY INTERAKTYWNYCH DINOZAURÓW na zainteresowanych czeka wiele atrakcji:

20 modeli dinozaurów, w tym 15 ruchomych,
piaskownica z zakopanym szkieletem dinozaura,
atrakcje do robienia zdjęć: ławka Triceratops oraz gigantyczne jajo,
wykopaliska,
mega puzzle,
ruchome bujaki,
warsztaty paleontologiczne,
dmuchańce

Ekspozycja jest udostępniona w godzinach od 10:00 do 19:00 i będzie otwarta również w niedziele wolne od handlu.
Z wystawy i atrakcji mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i grupy zorganizowane (przedszkola, szkoły itp.)

Bilety w cenie:

bilet normalny 19,90 zł
bilet ulgowy 16,90 zł
bilet grupowy (od 15 osób) 14,00 zł
Wejścia dla grup zorganizowanych możliwe będą po uprzedniej rezerwacji, pod numerem telefonu: 609 – 037 – 249

Serdecznie zapraszamy!CZY MIESZKA Z TOBĄ SUPERPIES?

Marka Pedigree®, we współpracy z ekspertami ds. żywienia zwierząt oraz lekarzami weterynarii, przygotowała kampanię edukacyjną dotyczą pięciu najważniejszych potrzeb psów „Podaruj psu supermoc”.

Jej celem jest uświadomienie opiekunom jak właściwie zajmować się zwierzęciem, by został superpsem. Jednym z elementów kampanii jest program „SuperPies”, którego premiera odbyła się na antenie Telewizji Polsat 2 marca. W programie biorą udział gwiazdy: Marcin Mroczek, Darek Kuźniak, oraz Rafał Mroczek, Agnieszka Włodarczyk i Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Jednym z głównych partnerów programu jest marka Pedigree®.

Pies jaki jest, każdy widzi: pysk, cztery łapy, ogon - każdego można opisać w ten podstawowy sposób. Wynikające z rasy różnice przejawiają się w umaszczeniu, budowie ciała, predyspozycjach i skłonnościach czy zakodowanych wzorcach zachowań. Jedna rzecz jest jednak absolutnie wspólna dla wszystkich psów: ich potrzeby, które muszą być spełniane, by pies był szczęśliwy. Tylko wtedy pupil będzie miał szansę być zdrowym i radosnym superpsem.

U podstaw psiego szczęścia leżą jego naturalne potrzeby. Zwierzę funkcjonuje zgodnie z biologiczną piramidą: najważniejsze są sprawy fizjologiczne, a w dalszej kolejności pozostałe. Wielu opiekunów zawęża opiekę nad pupilem do dwóch podstawowych aspektów – karmienia i wyprowadzania na spacer. Jednak psia natura jest bardziej złożona, a jej zaniedbane aspekty prędzej czy później dadzą o sobie znać w postaci problemów zdrowotnych czy wychowawczych.

Aby w pełni i odpowiedzialnie troszczyć się o dobrostan swojego pupila i aby mógł stać się superpsem, należy zadbać o spełnienie pięciu potrzeb, do których zalicza się właściwe odżywianie, zdrowie, aktywność fizyczną, stymulację intelektualną i poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, każda z nich jest związana z „pięcioma wolnościami” zawartymi w Kodeksie Dobrostanu Zwierząt, który został opracowany przez angielskich specjalistów z Rady Dobrostanu Zwierząt (Farm Animals Welfare Council).

Psy są wiernymi przyjaciółmi człowieka od tysięcy lat. Każdy kochający swojego pupila opiekun docenia jego towarzystwo, bezinteresowną miłość i bezgraniczne oddanie. Badania naukowe potwierdziły dobroczynny wpływ zwierząt w życiu człowieka. Udowodniono, że przebywanie w ich towarzystwie korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, zdrowie, samopoczucie i psychikę ludzi - obniża ciśnienie krwi, zmniejsza poczucie napięcia nerwowego, łagodzi stany lękowe, a jednocześnie pobudza do aktywności w stanach depresji czy apatii. Psy biorą udział w terapiach i pomagają ludziom w wykonywaniu wielu zadań – pomagają chronić ludzkie mienie, często także ratują życie. Są źródłem radości. Zasługują na podziw, miłość i dobre, zdrowe życie. Zasługują na to, by wszystkie ich potrzeby były spełniane.

Firma Mars, właściciel marki Pedigree®, odpowiedzialnie realizuje swoją misję tworzenia lepszego świata dla zwierząt, w którym są one zdrowe, szczęśliwe i mile widziane. Dlatego celem kampanii „Podaruj psu supermoc” jest edukowanie opiekunów na temat tego, jak niezwykle istotne jest zaspokojenie psich potrzeb dla ich dobrostanu. Pedigree® wspiera moce superpsów, oferując im pełnowartościowe i zbilansowane posiłki oraz przysmaki, które pomagają w codziennej trosce o ich zdrowie i formę, a także sprzyjają budowaniu więzi między czworonogiem a opiekunem.

PIĘĆ POTRZEB PSÓW:

Właściwe żywienie

Aby móc się zdrowo rozwijać i cieszyć się dobrą formą, każdy pies musi mieć zapewnione właściwe odżywanie. Gotowe jedzenie dla psów jest nie tylko wygodne dla opiekunów, ale przede wszystkim odpowiednie i bezpieczne dla zwierząt. Jego receptury są opracowywane w oparciu o wiedzę naukową oraz według wytycznych i regulacji, m.in. takich organizacji jak Europejska Federacja Przemysłu Żywieniowego Zwierząt Domowych (FEDIAF).

- Gotowe, pełnoporcjowe jedzenie dla psów to pokarm kompletny i zbilansowany, dostarczający wszystkie niezbędne składniki oraz energię. Może ono stanowić wyłączny pokarm zdrowego zwierzęcia przez całe jego życie lub pewien etap, na jaki zostało opracowane – twierdzi Małgorzata Głowacka, lekarka weterynarii, specjalistka do spraw żywienia zwierząt Mars Polska. Obok tzw. karmy bytowej, która może stanowić podstawę codziennego zdrowego żywienia, doskonałym uzupełnieniem są przysmaki – w tym przekąski funkcjonalne, np. przysmaki dentystyczne dentastix. Dzięki nim pies będzie budował swoje moce, np. moc zdrowych zębów i dziąseł. Stosowane codziennie, dzięki właściwościom ścierającym, pomagają ograniczyć powstawanie kamienia nazębnego u psów nawet do 80%.

Potrzeba właściwego żywienia jest bezpośrednio związana z zawartą w Kodeksie Dobrostanu Zwierząt wolnością od głodu, pragnienia i niedożywienia.

Zdrowie Zdrowie to podstawa szczęśliwego życia każdego superpsa. W Kodeksie Dobrostanu Zwierząt związana jest z wolnością od bólu, ran i chorób dzięki zapobieganiu, szybkiej diagnozie i leczeniu. Właściwe żywienie zwierzęcia jest w tym aspekcie kluczowe. Żeby pies był w formie przez całe swoje życie należy go odpowiednio karmić, obserwować i regularnie odwiedzać z nim gabinet lekarski.

- Wielu opiekunów przychodzi do lekarza weterynarii dopiero w momencie, gdy ze zwierzęciem dzieje się już coś bardzo niedobrego, gdy jest widocznie chory lub cierpiący. Natomiast wielu problemom można zapobiec przez odpowiednie badania oraz regularne zabiegi profilaktyczne – mówi Głowacka.

Aktywność fizyczna

Psy uwielbiają spacery ze swoimi opiekunami. Ruch rozwija supermoc radości i dobrego humoru, a także przyczynia się w bezpośredni sposób do utrzymania zdrowia i kondycji. Wspólne wyjścia i zabawy sprzyjają nie tylko budowaniu relacji między psem a opiekunem. Odgrywają znaczącą rolę w utrzymywaniu odpowiedniej masy ciała. Badania wskazują na wyższe prawdopodobieństwo krótszego życia u psów z nadwagą.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Liverpoolu oraz naukowców z należącego do segmentu Mars Petcare Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM pokazały, że psy z nadwagą żyły do 2,5 roku krócej w porównaniu do tych o prawidłowej masie ciała – mówi Głowacka. - W przypadku wszystkich ras stwierdzono związek pomiędzy nadwagą a skróceniem długości życia.

Aktywność fizyczna wynika z podstawowej wolności do wyrażania potrzeb charakterystycznych dla gatunku oraz wolności od chorób.

Stymulacja intelektualna

Spacery to nie tylko okazja, żeby pies mógł się wybiegać. To także doskonały moment, aby zadbać o kolejną potrzebę czworonoga – stymulację intelektualną. Pupilowi nie wystarczy tylko miska pełna pysznego jedzenia i regularne spacery dookoła bloku. Superpies musi realizować się także, wykorzystując swoje instynkty. Tylko tak będzie mógł kształtować supermoc intelektu i dobrej zabawy. Dodatkowo można nagradzać go za wykonanie zadania smakowitym ciasteczkiem biscrok, które ucieszy psie podniebienie i dostarczy potrzebnych witamin i minerałów, aby pomóc utrzymać i wzmocnić jego naturalną odporność.

- Zapewniając psu odpowiednie rozrywki, zabawy i niespodzianki, stymulujemy jego rozwój oraz umożliwiamy realizowanie naturalnych zachowań, takich jak węszenie czy potrzeba żucia i gryzienia. Te potrzeby często nie są odpowiednio realizowanie podczas „zwykłych” spacerów. Pies swoim nosem poznaje świat i zabawy wykorzystujące ten zmysł są dla niego niesamowicie atrakcyjne. Jeśli nie damy naszemu pupilowi czegoś, co będzie mógł bezpiecznie podgryzać i żuć, to prawdopodobieństwo, że sam znajdzie sobie coś takiego w domu, zdecydowanie rośnie – radzi Głowacka.

W Kodeksie Dobrostanu Zwierząt potrzeba stymulacji intelektualnej związana jest z wolnością od strachu i stresu poprzez zapewnienie opieki i traktowanie, które nie powoduje psychicznego cierpienia zwierząt oraz wolnością do wyrażania potrzeb charakterystycznych dla gatunku.

Poczucie bezpieczeństwa

Ta potrzeba dotyczy odpowiedniej opieki i wychowywania. Aby była spełniona, zwierzę musi mieć zapewnione odpowiednie warunki codziennego funkcjonowania: miejsce do snu i odpoczynku, towarzystwo opiekuna, troskę o zdrowie, poczucie więzi i miłości oraz jasno ustaloną hierarchię. Zapewniając pupilowi poczucie bezpieczeństwa dajemy mu szansę na bycie zdrowym i szczęśliwym superpsem, który na pewno odwdzięczy się bezinteresowną miłością i bezgranicznym oddaniem.

Bezpieczeństwo wiąże się z wolnością od urazów psychicznych i bólu poprzez zapewnienie odpowiedniego schronienia i miejsca odpoczynku oraz wolnością od strachu i stresu.

Pięć potrzeb = jeden szczęśliwy SuperPies

Opiekunowie coraz większą wagę przywiązują do dobrostanu zwierząt. Wiedza na temat odpowiedzialnego wychowywania i odżywania psów jest coraz bardziej powszechna. Ciągle jednak wiele osób nie ma świadomości, że nie tylko pełna miska i spacery stanowią o szczęściu pupila. Dlatego marka Pedigree® podjęła się zadania propagowania świadomej adopcji zwierząt oraz odpowiedzialnej opieki na nimi w świetle pięciu potrzeb psów – aby każdy z nich miał szansę stać się superpsem.

Z życia wzięte historie psów i ich opiekunów można śledzić w Telewizji Polsat w programie „SuperPies” od 2 marca, w każdą sobotę o godz. 17:45. grayling.com, effem.comTechnologia QLED TV – czym się charakteryzuje?

Wśród dostępnych na rynku telewizorów można spotkać urządzenia w technologii QLED.
Cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród osób, które szukają idealnego rozwiązania dla swojego domu, lecz również wśród przedsiębiorców. Na czym polega technologia QLED i jakie zalety mają wyposażone w nią telewizory?

Czym jest technologia QLED?

Czytaj na: https://czest.info/Technologia-QLED-TVKARNAWAŁ OPAKOWAŃ!

Firma Green Pack zaprasza na:

W Green Pack-u kupisz pojemniczki na desery, kieliszki do koktajli, szampana,pucharki, talerzyki, szklaneczki i wiele, wiele innych artykułów niezbędnych podczas karnawałowych przyjęć.

"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek

SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA

zaprasza:

do siedziby: Wierzchowisko ul. Długa 14, 42-233 Mykanów k. Częstochowy, tel.: 34 328 72 15
do filii: Al. Najświętszej Maryi Panny 4, 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 50
on line: www.greenpack.comPrzenieś swój biznes w przyszłość

Czy telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni nasz sposób komunikacji?

Czy możemy odbierać połączenia od swoich Klientów nawet wtedy, gdy nie mamy numeru telefonu?
freePBX umożliwia Klientom rozmowę w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z dowolnej strony internetowej, wykorzystując freeLink do ominięcia publicznej sieci telefonicznej stacjonarnej i komórkowej.

Chcesz zobaczyć jak Klient może zadzwonić do Twojej firmy nawet wtedy gdy nie ma numeru stacjonarnego?

Na smarfonie z androidem kliknie poniższy link:

Kliknij tutaj, aby zadzwonić do mnie z przeglądarki Chrome lub Firefox

Przeglądający Twoją stronę www na smartfonach z androidem przechodzą od pasywnego przeglądania strony internetowej do komunikacji głosowej w czasie rzeczywistym.
freePBX zapewnia przyjazny i bardzo innowacyjny sposób kontaktu z Twoimi klientami.

Gdy wszystko dobrze się łączy, zwiększa się skuteczność komunikacji pomiędzy Klientem a Twoją firmą.

Najbardziej atrakcyjne jest to, że freeLink umożliwia wdrożenie rozmów typu "kliknij aby zadzwonić" bez pobierania dedykowanej aplikacji lub wtyczki.

freePBX udostępnia innowacyjną technologię komunikacji, która przeniesie Twój biznes w przyszłość.

freeLink to specjalny link, który po kliknięciu zestawia bezpłatne połączenia pomiędzy Klientem, który przegląda stronę internetową na swoim smartfonie lub PC, korzystając z przeglądarki Google Chrome, a użytkownikiem odbierającym połączenie na koncie SIP / dowolna centrala telefoniczna lub telefon IP

Jak użyć freeLink’a do promowania swojej firmy?

freeLink możesz umieścić, gdzie tylko chcesz.

Zapraszamy: https://www.freepbx.pl/freelinkTroska o najbliższych najlepszym świątecznym prezentem

Mikołaj, Boże Narodzenie to czas gdy obdarowujemy się prezentami. Zastanawiamy się co najbardziej zadowoliłoby naszych najbliższych.

Jaki to będzie idealny prezent?

Zatroszcz się o zdrowie tych których kochasz.
Nie zapomnij także o sobie.
Zadbajcie, aby świat dokoła wyglądał piękniej.
Stanie się tak gdy zadbacie o swoje oczy!

Promed - Optyk zaprasza na zakupy idealnych prezentów.

Piękne oprawki dodadzą świętom wiele uroku - zobaczycie je dokładniej! Odpowiednio dobrane szkła poprawią nastrój i zapewnią wiele radości

Promed-Optyk zaprasza na udane zakupy Częstochowa, Al. NMP 9

Przyjdź, zaproś najbliższych i świętujcie razem!Prezenty pięknie opakowane

Święta, Święta tuż tuż.
Przygotowujemy upominki dla najbliższych.
Pamiętajmy, aby były pięknie opakowane!Reklamówki, torby wielorazowego użytku, woreczki prezentowe z motywem świątecznym - to wszystko doda uroku i radości przy wręczaniu i odbieraniu prezentów.
Zatem ŚWIĘTUJ Z GREEN PACKIEM !!!!!!!

Jeśli sprzedajesz różne upominki spraw przyjemność swoim Klientom i zakupy podawaj w świątecznym wydaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego www.greenpack.pl

"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA

zaprasza:

Wierzchowisko ul. Długa 14,
42-233 Mykanów k. Częstochowy,
tel.: 34 328 72 15

Filia: Al. Najświętszej Maryi Panny 4,
42-200 Częstochowa,
tel: 34 322 93 06, 667 652 505
www.greenpack.com

https://czest.info/polecamy


Top trendy modowe na zimę 2018

Zimowe trendy 2018 to przede wszystkim to, co błyszczące, krzykliwe, piękne. Można powiedzieć, że jest to podejście do ubierania się, które przewiduje iż żaden strój - nieważne jak formalny – nie może być pozbawiony śmiałego punktu centralnego.

Zapraszamy:
https://czest.info/Top-trendy-modowe-zima-2018


10-lecie istnienia CNT Snake Dance

Już od 10 lat działa w Częstochowie Centrum Nauki Tańca Snake Dance.
Wiele dzieci, młodzieży i rodziców, dzięki tej szkole pokochało taniec.


Szkołę SNAKE DANCE założył Arkadiusz Skuza - Snake, który po 20 latach przebytych treningów, udziałów w licznych zawodach, pokazach i spektaklach teatralnych, zapragnął podzielić się oraz przekazać swoje doświadczenia młodzieży.

Głównym celem Szkoły jest profesjonalne przekazywanie tanecznej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej.
Instruktorzy prowadzący zajęcia to ludzie z pasją, motywują uczniów do treningów, uczą ich odpowiednich ćwiczeń fizycznych wzmacniających ciało i przygotowujących do tańca. Wykwalifikowana kadra uczy psychologicznych technik i odpowiedniego podejścia do treningu. W Szkole SNAKE DANCE nauczycielom pełnym pozytywnego podejścia do ludzi, bardzo zależy na dobrym wychowaniu dzieci i młodzieży, zarówno w sferze tanecznej jak i osobistej.
Szkoła zaprasza wszystkich do udziału w lekcjach różnych stylów tanecznych. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.
Dzięki instruktorom, zróżnicowanym zajęciom przystosowanym dla każdego, większość uczestników w tańcu się zakocha. To tu dzieci, młodzież, a nawet dorośli rozpoznają w sobie pasję, o której przed zapisaniem się na zajęcia, mogli nie mieć pojęcia. Każdego roku, na zakończenie nauki możemy ich podziwiać podczas uroczystej Gali.

Żyj z pasją!

Sprawdź jak fajnie jest w Snake Dance.
Wszystkich zainteresowanych tańcem i ruchem serdecznie zapraszamy do SNAKE DANCE

* e-mail: biuro@snake-dance.pl
* tel.: 792-001-003

Zapraszamy serdecznie: http://www.snake-dance.pl

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia!


Udany prezent mikołajkowy
za 5, 10 lub 20 zł?
Żaden problem!

Jedni wolą dawać, inni – zwłaszcza dzieci – dostawać. Prezenty mogą sprawić wiele radości obu stronom, nawet te najdrobniejsze i niekosztowne. Gdyby było inaczej, wzajemne wręczanie sobie drobiazgów „na Mikołajki” nie byłyby tak powszechnie praktykowane wśród uczniów czy współpracowników. Tylko jak znaleźć dla koleżanki czy kolegi odpowiedni podarek za kilka-kilkanaście złotych? Wystarczy myśleć odrobinę nieszablonowo, a zobaczycie, że to wcale nie problem!Tę zabawę znają chyba wszyscy, choć szczególnie popularna jest w szkołach, ale też wielu miejscach pracy – zwłaszcza tych, w których pracownicy są ze sobą zżyci. Najpierw wspólnie ustala się maksymalną kwotę, której nie należy przekraczać kupując podarek, a następnie wszyscy po kolei losują, któremu koledze lub koleżance mają go sprawić. Zwykle limit nie jest wysoki – to najwyżej kilkadziesiąt złotych – i o to właśnie chodzi w całej zabawie. By wytężyć wyobraźnię, wybrać coś zabawnego, użytecznego albo przygotować prezent własnoręcznie. Dla tych, którzy szukają inspiracji, przygotowaliśmy kilka niebanalnych propozycji – dla wygody zostały podzielone na trzy kategorie: do 5 zł, 10 zł i 20 zł. Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Do 5 zł:

Koleżanka uwielbia gotować albo piec? Na pewno ucieszy się z silikonowych, kolorowych foremek do muffinów, które zdecydowanie ułatwią i umilą wykonanie pysznych wypieków. Macie zdolności artystyczne? Możecie za grosze kupić zestaw składający się z drewnianej szpatułki oraz łyżki i własnoręcznie ozdobić ich trzonki – np. wzorkiem narysowanym z pomocą akrylowych lub olejnych farbek. Takie kuchenne akcesoria to nieco żartobliwy podarek, który jednak może stać się ciekawą ozdobą kuchni.

Równie wdzięcznym prezentem będzie niewielki słoik (takie są najbardziej urocze) przewiązany ozdobną wstążką, do którego możecie włożyć przyrządzone wcześniej przez siebie kandyzowane skórki owoców, dżem czy owocowy sok domowej roboty do herbaty. Ucieszy i oko, i podniebienie!

Jeśli trafiliście w losowaniu na zapalonego podróżnika, sprawcie mu… pieniądze. Dowiedzcie się, do którego kraju chciałby pojechać najbardziej i w kantorze kupcie jeden papierowy banknot z tego kraju – w zdecydowanej większości państw świata obowiązujące waluty w przeliczeniu jeden do jeden nie kosztują więcej niż kilka złotych. Jeśli zostanie wam trochę pieniędzy, kupcie za nie kartkę i dołączcie banknot „na szczęście”.

Do 10 zł:

Własnoręcznie zrobione ciasteczka albo zdrowe batoniki to idealny prezent dla łasuchów i wszystkich tych, którzy chociaż od czasu do czasu nie pogardzą czymś słodkim. Gotowe wypieki wystarczy zapakować do kartonowego pudełka i piękny, aromatyczny prezent od serca gotowy!

Nie bójcie się praktycznych pomysłów – wszystko, co ułatwia życie, jest na wagę złota. Jeśli więc wasza długowłosa koleżanka notorycznie gubi gumki do włosów, sprawmy jej słoik wypchany po brzegi tymi akcesoriami. Na pewno będzie wam wdzięczna i to za każdym razem, kiedy do niego sięgnie „w potrzebie”.

Do 20 zł

Jeśli dysponujecie nieco większym budżetem, możecie się pokusić o podarek, który pokaże obdarowywanemu, że – dosłownie – ciepło o nim myślicie i o niego dbacie. Rękawiczki dla koleżanki, która wiecznie narzeka na zmarznięte dłonie, czapka, która będzie pasować kolorystycznie do ulubionego płaszcza przyjaciółki albo puszyste kapcie dla domatorki.

Kolega z pracy lubi gadżety? Spieniacze do mleka na baterie bez problemu można kupić za mniej niż 20 zł, a przydadzą się również do mieszania sosów, śmietanki do zupy, a nawet kisielu zalewanego wrzątkiem czy galaretki – jeśli jest fanem kawy albo lubi czasem coś upichcić, z pewnością doceni taki niecodzienny, choć całkiem przydatny podarek.

A może to niepoprawny żartowniś, który codziennie w biurze raczy was nowymi dowcipami albo „cytatami dnia”? W takim razie powinna mu się spodobać tablica, na której może tworzyć z literek dowolne napisy – na pewno nieraz wykorzysta ją, by was rozbawić jakimś śmiesznym tekstem lub własnoręcznie ułożonym wierszykiem.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by te pomysły wykorzystać też przy innych okazjach albo dowolnie je łączyć – np. obdarować mamę pachnącą świecą i ciastkami albo wręczyć spieniacz i banknot dla kawosza-podróżnika. I pamiętajcie – w obdarowywaniu naprawdę wcale nie liczy się kwota wydana na prezent, tylko gest, pamięć i serce, które włożyliśmy w jego wymyślenie oraz przygotowanie. Wesołych Mikołajek!

KiK Textil Sp. z o.o.


Wyjątkowe zakupy: KIERMASZ OBUWIA BADURA JESIEŃ/ ZIMA już od 20 listopadaW dniach 20-25 listopada odbędzie się wyjątkowy kiermasz obuwia, podczas którego będzie możliwość zakupienia butów marki Badura w atrakcyjnych cenach.
Tydzień wielkich zniżek rozpocznie się już w we wtorek 20 listopada o godz. 10:00 i potrwa do niedzieli.
Kiermasz będzie miał miejsce na parkingu przy CH TESCO EXTRA w Częstochowie ul. Drogowców 43.

Przygotuj się na najlepsze ceny!

Poprzednie edycje kiermaszów marki Badura cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a buty z każdej kolekcji zyskały uznanie zarówno Pań, jak i Panów ceniących jakość i doskonałe wykonanie.
Tym razem marka Badura przygotowała dla Klientów propozycje z kolekcji jesień/zima, które jak dotychczas zaskakują odważnymi wzorami, modnymi fasonami i wyrazistymi kolorami.*******

Kiermasz obuwia odbędzie się przy CH TESCO EXTRA w Częstochowie w dniach od 20-25 listopada w godz.10-19, przy Tesco Częstochowa, ul. Drogowców 43

Zapraszamy na szaleństwo zakupów:
http://czest.info/KIERMASZ-OBUWIA-BADURA-JESIEŃ-ZIMA-2018


Rodzaje taśm klejących, które najczęściej wykorzystujemy

Dziś każdy z nas w życiu zawodowym, jak i codziennym wykorzystuje taśmy klejące. Charakteryzują się one elastycznym tworzywem, raczej niewielką grubością i pokryciem przynajmniej jednej warstwy bardzo trwałym klejem.

Sprawdź koniecznie, jakie rodzaje taśm klejących najczęściej wykorzystujemy.

https://czest.info/Rodzaje-tasm-klejacych


Prezent na święta dla dziewczynki – sprawdzone pomysły

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, jednak zanim się on skończy, czekają nas święta Bożego Narodzenia.

Zobacz, na jaki świąteczny prezent dla dziewczynki warto się zdecydować:

http://czest.info/Prezent-na-swięta-dla-dziewczynki


Vostok – zegarki z klasą i tradycją

Zegarki na rękę mimo upływu lat i postępu technologicznego cały czas są popularne. Służą nie tylko do odmierzania czasu, ale także są estetyczną ozdobą.

Szczególnie zegarki damskie są często dostępne w wielu interesujących i dekoracyjnych wzorach. Zegarki męskie z kolei pozwalają na podkreślenie elegancji stroju do pracy czy luźniejszego charakteru stroju wybieranego na spotkanie ze znajomymi.

Jednym z ciekawszych producentów zegarków na rękę jest Vostok – marka z wieloletnią tradycją. Vostok – kilka słów o historii marki:
http://czest.info/Vostok-zegarki-z-klasa-i-tradycja


Zakupy powinny być przemyślane

Właściwa decyzja o zakupie – jak ją podjąć

Kto ogląda telewizyjne reklamy, ten z pewnością zauważył, że ich bohaterowie zadziwiająco często kupują w Internecie, używając do tego celu smartfonów. Robią to byle gdzie – w tramwaju, na parkowej ławce, na ulicy.
Czemu tak? Ma to promować wolność, swobodę, możliwość korzystania ze zdobyczy techniki w każdym miejscu, ale nie tylko.

Jak podjąć właściwą decyzję czytaj na: http://czest.info/przemyslane-zakupy


Jak tworzyć niezapomniane stylizacje?

Ubieranie się to podstawowa czynność, którą wykonujemy każdego dnia. Jednak z reguły wybieramy zwyczajne ubrania, dzięki którym możemy wtopić się w tłum. Wiele osób nie ma odwagi, aby coś zmienić, a marzy o tym, żeby się odrobinę wyróżniać.
Jednak mimo wszystko chcieliby to robić ze smakiem i nie wyglądać jak przebieraniec. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby tworzyć nietypowe stylizacje, które idealnie nadają się na co dzień.
Wystarczy tylko zastosować się do kilku zasad.

Jakich? Czytaj na: http://czest.info/niezapomniane-stylizacje


Urodziny w Helen Doron!

Nie masz pomysłu na urodzinowe przyjęcie dla swojego dziecka?
Połącz zabawę z nauką!
Świętuj razem z Centrum Nauki Języka Angielskiego HELEN DORON!

Dzieci uwielbiają się uczyć grając w gry, śpiewając piosenki, dobrze się bawiąc. Razem z Helen Doron English wyprawisz niezapomniane, wesołe, pełne ciekawych zabaw przyjęcie urodzinowe.

Wybierz jedną z sześciu propozycji, a lektor Helen Doron English zajmie się resztą.

Przygotuje gry, piosenki, zabawy.
Materiały są przygotowane dla wszystkich uczestników urodzinowego party.
Wasze dzieci będą mówić o swoim urodzinowym party miesiącami!

Szkoła językowa Centrum Helen Doron w Częstochowie to skuteczna i wesoła nauka języka angielskiego dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy: ul. Żwirki i Wigury 6/14, tel.: 504 277 398


Szpieguj
Rozwiązania usprawniające funkcjonowanie przedsiębiorstwa

Każdy, kto prowadzi firmę, chce aby była ona konkurencyjna i ciągle się rozwijała.

Niezbędne jest zatem monitorowanie rynku i kroków pozostałych firm z branży. Bardzo istotne jest również właściwe zarządzanie przedsiębiorstwem i wprowadzanie rozwiązań, które przyspieszą i usprawnią pracę w firmie. Obecnie istnieje wiele sposobów na udoskonalenie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.
Jednymi z efektywniejszych rozwiązań są aplikacje i programy IT.


O chmurze i bazach danych czytaj na:
http://czest.info/Rozwiazania-usprawniajace-funkcjonowanie-przedsiebiorstwaJak dobrać odpowiedni zegarek?

Zegarek na ręku może wiele zdziałać. Wystarczy wybrać odpowiedni, a od razu nasz strój nabiera większej klasy. W dodatku dobrze dobrany zegarek pomoże podnieść nasz status, a nawet doda nam charyzmy. Musimy też pamiętać, że wiele mówi o osobie, która go nosi i może stworzyć zupełnie nowy wizerunek. Dlatego warto odpowiednio podejść do jego wyboru, ponieważ może on mieć znaczący wpływ na to, jak będziemy odbierani.

Do jakiego stroju pasuje konkretny rodzaj zegarka?

- czytaj na: http://czest.info/Jak-dobrac-odpowiedni-zegarekJak dorabiać na studiach dziennych? 3 proste sposoby

Studia dzienne to wyjątkowy okres w życiu każdego młodego człowieka. Oprócz nauki i zabawy coraz więcej osób sięga jednak po dodatkowe zajęcie, aby zwyczajnie dorobić sobie na studia. Przed Tobą pierwsza praca?

Zobacz, jak możesz dorobić studiując dziennie i dołącz do pracujących, młodych osób!
Zdobyte doświadczenie na pewno przyda Ci się w dalszej karierze.

Zapraszamy: http://czest.info/Jak-dorabiac-na-studiach-dziennychSprawdź swój angielski

Bezpłatne testy językowe dla młodzieży od 13 roku życia.
Zadzwoń i umów się na dogodny dla siebie termin.

Szkoła językowa

dla dzieci i młodzieży w Częstochowie

Centrum Helen Doron


serdecznie zaprasza: ul. Żwirki i Wigury 6/14, tel.: 504 277 398

****

Nauka języka angielskiego w Centrum Helen Doron to:

Angielski dla dzieci i młodzieży

Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci i młodzieży

Niemowlęta 0-2

Maluszki w wieku 3-24 miesięcy uczą się angielskiego kształtująć przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych

Dzieci 2-6

Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami "Fun with Flupe" oraz "More Fun with Flupe" śledząc przygody ulubionych bohaterów English on line

Gry komputerowe wspomagają efektywną naukę
Zapraszamy: http://czest.info/polecamyCzas na wzrok 40+ zbadaj swoje oczy

Skończyłeś 40 lat?
Zaczynasz mieć problem ze wzrokiem?
Rozmazuje Ci się tekst w gazecie, zaczynasz powiększać wiadomości na smartfonie, szukasz lepszego oświetlenia?
Zrób sobie prezent - zbadaj swoje oczy.
Sprawdź czy jesteś presbiopem.

***

Presbiopia jest efektem naturalnych zmian układu wzrokowego zachodzących z wiekiem. Co ciekawe okazuje się, że zdecydowana większość z nas nie wie o tym i nie wie jak można sobie z tym poradzić.
Przede wszystkim: presbiopia to nie choroba.
Wystarczą dobrze dobrane okulary, najlepiej przez optometrystę.
Wykwalifikowany optomertysta Paweł Szczerbiński z firmy PROMED zaprasza.
Sprawdź swój wzrok w firmie PROMED -OPTYK, używaj dobrze dobranych okularów i zapomnij o problemie.
Odpowiednie okulary progresywne sprawią, że Twoje życie stanie się łatwiejsze.

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH PROMED -OPTYK
zaprasza na badanie optometryczne.

Częstochowa, Al. NMP 9

http://czest.info/polecamyWyjątkowy kiermasz obuwia marki BADURA

Już od wtorku do soboty 15 września odbywa się wyjątkowy kiermasz obuwia, podczas którego jest możliwość zakupienia butów marki Badura w atrakcyjnych cenach.

Weekend wielkich zniżek potrwa do soboty 15 września, do godz. 19:00.
Kiermasz ma miejsce przy hipermarkecie TESCO w Częstochowie przy ul. Drogowców 43.
Poprzednie edycje kiermaszów marki Badura cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a buty z kolekcji jesień/zima zyskały uznanie zarówno Pań, jak i Panów ceniących jakość i doskonałe wykonanie. Tym razem marka Badura przygotowała dla Klientów propozycje z kolekcji jesień/zima, które zaskakują odważnymi wzorami, modnymi fasonami i wyrazistymi kolorami.

****

O marce Badura

Sztuka tworzenia wysokiej jakości butów oraz kunszt wykonania to cechy wyróżniające polską markę Badura. Firma, założona w 1979 roku przez pana Zdzisława Badurę, od początku istnienia kultywuje przywiązanie do tradycji obuwniczych. Dlatego, mimo posiadania największej fabryki w Polsce, część kolekcji Badury w dalszym ciągu wykonywana jest w procesie hand-made. Tradycje obuwnicze i czerpanie z wiedzy przekazywanej od 1979 roku wyznaczają kierunek, w którym rozwija się marka. W ciągu niecałych 40 lat niewielki zakład szewski, założony przez pana Zdzisława Badurę, zamienił się w prężnie prosperującą firmę z ponad pięćdziesięcioma punktami sprzedaży i największą fabryką obuwniczą w Polsce. Mimo że fabryka marki jest zaopatrzona w najlepszy sprzęt i nowoczesne technologie, Badura stawia przede wszystkim na wiedzę i doświadczenie rzemieślników, którzy dbają o każdy szczegół podczas produkcji kolekcji. Część modeli wyróżnia połączenie podeszwy z cholewką za pomocą ręcznego szycia. Ręczne wykonanie obuwia widoczne jest przede wszystkim w modelach uszytych ze skóry crust, czyli skóry licowej, przeznaczonej do ręcznego barwienia. W procesie hand made, skóra crust jest najpierw farbowana poprzez wcieranie barwnika, następnie przypalana i wykończona woskiem, co sprawia, że każda para butów jest niepowtarzalna. W produkcji Badura wykorzystuje wysokiej jakości skórzane podeszwy oraz najlepsze włoskie skóry, m.in miękką, bydlęcą skórę sauvage, szlachetną kozią skórę, przeznaczoną do produkcji czółenek, oraz ręcznie farbowaną skórę crust.

Kiermasz BADURA 11-15 września 2018 r.
TESCO, Częstochowa ul. Drogowców 43
wtorek-sobota 10:00-19:00

http://czest.info/polecamySegmentacja baz danych – efektywne działania marketingowe

Minęły już czasy, gdy wprowadzane na rynek produkty i usługi przeznaczone były dla masowego klienta.
Obecnie analitycy rynku i specjaliści ds. marketingu segmentują rynek, dzieląc odbiorców na kilka, a nawet kilkanaście oddzielnych grup klientów. Segmentacja klientów pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, kto będzie odbiorcą produktów, bądź usług oferowanych przez firmę, jak przygotować przekaz reklamowy dla odpowiednich grupy potencjalnych klientów, aby przyciągnąć ich uwagę i zainteresować ofertą. Dlatego prawidłowa segmentacja rynku jest niezbędnym elementem wykorzystywanych w trakcie opracowywania strategii przez współczesne firmy. Właściwe przeprowadzenie procesu segmentacji i wykorzystanie jej w planowanej strategii powinno zapewnić firmie długotrwały sukces.

Czym jest segmentacja rynku czytaj na: http://czest.info/Segmentacja-baz-danychSpotkanie ze znajomymi, chrzciny, konferencja - w Astorii tylko udane imprezy!

Urodziny, rocznica ślubu, chrzciny, ważne spotkanie służbowe, konferencja - zadbaj, aby każde Twoje przyjęcie odbywało się na najwyższym poziomie.
Zapewni Ci to Restauracja ASTORIA i Hotel SONEX w Częstochowie.


Świętuj swoje ważne uroczystości w ASTORII.
Po imprezie odpoczywajcie w Hotelu SONEX.

Twoje przyjęcie będzie zorganizowane fachowo.
Spędzicie czas w pięknym otoczeniu.
Skosztujecie wykwintnych potraw popijając doskonałym winem.
Dla zmęczonych lub gości z daleka czekają tuż obok przytulne pokoje w hotelu Sonex

Zapraszamy do Restauracji ASTORIA i Hotelu SONEX,
na ul. Krakowską 45 w Częstochowie.
Tel.: 34 366 80 80
fot.: AstoriaJak wybrać skuteczny tester sieci LAN?

Zajmując się budową sieci LAN w obrębie domu, szkoły, przychodni bądź wszędzie tam, gdzie niezbędne jest łącze internetowe, każdy instalator musi posiadać na wyposażeniu niezbędne urządzenia, a zwłaszcza testery sieci, dzięki którym może bez trudu sprawdzić, gdzie występują nieprawidłowości.

Analizatorów sieci jest wiele, jednak dobierając urządzenie, ważne jest, by zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Jaki tester wybrać?

- doradzamy: http://czest.info/tester-sieci-LANPierwszy dzwonek tuż tuż - zaplanuj naukę języka angielskiego

Sprawdź jak wyglądają zajęcia w Szkole Językowej Helen Doron

Dzieci i młodzież je kochają.
Przyjdź na lekcję pokazową i sprawdź dlaczego.


Dzięki bezpłatnej lekcji pokazowej w Centrum Helen Doron łatwiej Ci będzie zdecydować, który kurs będzie najlepszy dla Twojego dziecka.

Zaplanuj naukę języka angielskiego w nowym roku szkolnym!Szkoła Językowa dla dzieci i młodzieży
Centrum Helen Doron

zaprasza:

https://helendoron.pl/czestochowa/

Częstochowa, ul. Żwirki i Wigury 6/14,

Zapisy do nowych grup:

Tel.: 504 277 398, czestochowa@helendoron.pl


http://czest.info/polecamyStudencka wyprawka - co musi się w niej znaleźć?

Studenci cieszą się przywilejem, jakim są dłuższe o miesiąc wakacje. Zanim przekroczysz jednak próg uczelni w październiku, warto zastanowić się nad studencką wyprawką.


Co musi się w niej znaleźć? Zobacz najciekawsze i jednocześnie praktyczne propozycje, które zdecydowanie ułatwią Ci rok akademicki:
http://czest.info/Studencka-wyprawkaŚwiatowa marka nauki języka angielskiego - Centrum Helen Doron zaprasza.

Szkoła językowa
w Częstochowie
serdecznie zaprasza dzieci i młodzież
Nauka języka angielskiego w Centrum Helen Doron to:


Angielski dla dzieci i młodzieży
Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci i młodzieży
Niemowlęta 0-2
Maluszki w wieku 3-24 miesięcy uczą się angielskiego kształtująć przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych

Dzieci 2-6
Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami "Fun with Flupe" oraz "More Fun with Flupe" śledząc przygody ulubionych bohaterów

English on line
Gry komputerowe wspomagają efektywną naukę

Zapisy na zajęcia oraz bezpłatne lekcje pokazowe odbywają się w sekretariacie Centrum lub telefonicznie:

ul. Żwirki i Wigury 6/14,
Tel.: 504 277 398
Lekcja pokazowa jest całkowicie bezpłatna i nieobowiązkowa.
Pozwala na zapoznanie się z metodą i sposobem prowadzenia zajęć.
Wysyłanie paczek zagranicznych — czyli jak wysłać coś za granicę?

W dzisiejszych czasach bez problemu możemy kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie. Jednak nie chodzi tutaj tylko o kontakt przy pomocy Internetu.

Obecnie bez większych problemów możemy wysłać paczkę, czy też list na drugi koniec świata. Jednak, zanim zaczniesz wysyłać przesyłki zagraniczne, poznaj najbardziej opłacalne opcje, które umożliwią Ci bezpieczną wysyłkę paczki.
Zapraszamy: http://czest.info/Wysyłanie-paczek-zagranicznychSzkolenia dofinansowane — kto i jak może je zyskać?


W dzisiejszych czasach rynek pracy narzuca na nas konieczność ciągłego doskonalenia swoich umiejętności oraz wiedzy. Dlatego też coraz częściej korzystamy z różnych form dokształcania, a jedną z nich są właśnie szkolenia.
Niestety niektóre szkolenia mogą być dla nas lub dla rozwijającej się firmy odrobinę zbyt kosztowne, dlatego doskonałym rozwiązaniem staje się ich dofinansowanie. W dalszej części artykułu dowiesz się, gdzie można zyskać pomoc pieniężną na podniesienie swoich umiejętności, kto może się o nią starać i jakie są rodzaje szkoleń dofinansowanych.

Dlaczego warto korzystać z refundowanego dokształcania sprawdź na - http://czest.info/Szkolenia-dofinansowaneDni Otwarte w Helen Doron za nami!

W dniach 23 oraz 24 lipca odbyły się Dni Otwarte
w Centrum Helen Doron w Częstochowie.


Dziękujemy za liczne przybycie Rodzicom i ich Dzieciom. Zwiedzanie Naszej szkoły oraz liczne atrakcje wszystkim zapadło w pamięci. Wszyscy opuścili progi Centrum Helen Doron zadowoleni, Rodzice bogatsi o informacje dotyczące metody, a Dzieci z małym gadżetem w ręku.Szkoła językowa

dla dzieci i młodzieży w Częstochowie
Centrum Helen Doron zaprasza:
Częstochowa, ul. Zwirki i Wigury 6/14,
Tel.: 504 277 398Jak zadbać o urządzenia elektroniczne typu iPhone, albo Mac?

Obecnie nikt już nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, laptopa, albo tabletu. Jednym z czołowych producentów tego osprzętu jest Apple, który posiada w swoim asortymencie takie produkty jak: Mac, Apple Watch, iPod, iPad czy iPhone.

Urządzenia elektroniczne są niezbędne i ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Warto więc odpowiednio o nie dbać, by można je było użytkować przez długi czas.

Jak to robić sprawdź: http://czest.info/Jak-dbać-o-iPhone-MacSprawdź letnie menu - Restauracja ASTORIA zaprasza

W trakcie upalnych dni, po pracy, ze zanajomymi lub na eleganckim przyjęciu pragniesz zrelaksować się w miłej atmosferze i przy wykwintnym posiłku?
Twoim wymaganiom sprosta Restauracja ASTORIA, przy ul. Krakowskiej 45
w Częstochowie.
Elegancki wystrój restauracji, niebo usłane gwiazdami, wystrój z epoki międzywojennej zachęcają do spędzenia tu mnóstwa czasu i gwarantują zasłużony odpoczynek o każdej porze roku.
Tu zjesz wyśmienity posiłek i odpoczniesz po ciężkim dniu pracy.
Kulinarne doznania możesz uwieńczyć z relaksem w Hotelu Sonex

Do dyspozycji gości znajduje się tu także nowoczesna i komfortowo wyposażona sala konferencyjna, co daje możliwość zorganizowania profesjonalnego spotkania firmowego, konferencji i briefingu.

Zapraszamy:
Restauracja ASTORIA, oraz Hotel SONEX ul. Krakowska 45, Częstochowa.
Tel.: 34 366 80 80

Zobacz filmClickNumber w Twoim telefonie - nowa usługa od freePBX'a

Czy chcesz całkowicie wyeliminować ręczne wybieranie numeru telefonu?
Wypróbuj aplikację: ClickNumber

Zrób test: https://www.freepbx.pl/Promocje

ClickNumber działa z dowolnym numerem telefonicznym: stacjonarnym i komórkowym, aby usprawnić komunikację każdej firmy.

****

Business Telecom Poland jest polską firmą ziałającą na runku rozwiązań teleinformatycznych oraz ruchu operatorskiego dla biznesu.

Wsród klientów firmy znaleźć można między innymi: lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, portale internetowe, instutucje finansowe oraz klientów z sektora przemysłu, handlu i usług.

Celem BTP jest oferowanie najwyszszej jakość usłu głosowych.Sprzęt w salonie fryzjerskim – funkcjonalny czy designerski?

Wnętrze salonu fryzjerskiego niejednokrotnie zachwyca wyszukanym stylem i zadziwiającą funkcjonalnością. Projektanci specjalistycznych mebli przeznaczonych do salonów piękności usiłują połączyć nowoczesny, elegancki styl z funkcjonalnością w taki sposób, aby meble i sprzęt fryzjerski nie tylko cieszyły oczy, lecz jednocześnie były praktyczne i użyteczne dla fryzjera.

W serwisie internetowym
https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie/konsole-fryzjerskie.html znajdują Państwo niezwykle urozmaiconą ofertę profesjonalnych mebli, jak również najwyższej klasy sprzęt fryzjerski, akcesoria i dodatki oraz urządzenia renomowanych marek.

Polecamy na: http://czest.info/Sprzęt-w-salonie-fryzjerskimProfesjonalna obsługa BHP i przeciwpożarowa

W każdej firmie bardzo istotną sprawą jest przestrzeganie przepisów zapewniających odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że w cenie są usługi firm zajmujących się sprawami z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ochrony przeciwpożarowej. Dodatkowo firmy takie przeprowadzają szkolenia związane z taką tematyką i dzięki temu pracownicy klienta wiedzą jak mają się zachowywać i jak pracować, aby uniknąć zagrożeń.

Zapraszamy:
http://czest.info/Profesjonalna-obsługa-BHP-i-przeciwpożarowa
oraz
http://czest.info/polecamySEZON NA GRILLA

Firma Green Pack zaprasza na zakupy wszelkich pojemników, tacek, kubków, artykułów jednorazowych, które podczas grillowania są niezbędne. Opakowania produkowane przez firmę Green Pack z Wierzchowiska k/Częstochowy są funkcjonalne, niepowtarzalne, spełniają największe wymagania swoich Klientów.

Opakowania z Green Packu są nowoczesne i przyjazne środowisku.
Posiadają niezbędne certyfikaty i atesty.

Green Pack poleca pełny asortyment opakowań na grilla.

Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa
"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA

Wierzchowisko ul. Długa 14,
42-233 Mykanów k. Częstochowy,
tel.: 34 328 72 15

Filia: Al. Najświętszej Maryi Panny 4, 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 505 Zapraszamy na zakupy hurtowe i detaliczne do sklepu internetowego: www.greenpack.plEra hokera – co wybrać do kuchni albo własnego baru

Niektórzy lubią siedzieć przy barze

Wysoki stołek barowy, nazywany w Polsce hokerem, to wynalazek amerykański. Słowo hoker pochodzi jednak z niemieckiego, w którym der Hocker oznacza taboret. Przed laty taborety kuchenne były w Polsce bardzo popularne, były to jednak stołki niskie, z siedziskiem na wysokości podobnej do siedziska krzesła. Dziś, gdy mieszkania i domy buduje się inaczej, popularność zdobywa taboret wysoki.

http://czest.info/Era-hokera-co-wybrać-do-kuchni-albo-własnego-baruNowoczesny narożnik – funkcjonalność i ciekawy design

Nowoczesne meble wypoczynkowe dają szereg możliwości aranżacyjnych. Dzięki możliwości łączenia narożnika z kilku funkcjonalnych brył, łatwo dopasuje się dany model do każdego wnętrza. Szeroka paleta wybarwień tapicerki czy nóżek, to kolejna zaleta, dzięki której mebel zyskuje także na unikalnej prezencji.

http://czest.info/Nowoczesny-narożnik–funkcjonalność-i-ciekawy-designWymarzony prezent dla chłopaka - zaskocz go pozytywnie!

Pomysłów na prezent jest dużo – książka, gry, elegancki breloczek, gadżety do auta –wszystko zależy dla kogo jest to podarek i jaką kwotę można na niego przeznaczyć. Warto jednak pomyśleć nad czymś wyjątkowym, co zaskoczy, sprawi radość i pozostanie w pamięci na długi czas.

Jeśli chcesz komuś okazać miłość, sympatię i dać mu odczuć, że jest kimś ważnym dla Ciebie, spróbuj wybrać coś unikalnego.

Po pomysły zapraszamy na:

http://czest.info/Wymarzony-prezent-dla-chłopakaCentrala telefoniczna w prezencie dla Twojego KlientaSprzedajesz usługi informatyczne lub sprzęt komputerowy?
Wynajmujesz powierzchnie biurowe lub świadczysz usługi instalacyjne?


Spraw, aby Twoja oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna!
Zaproponuj za darmo swoim Klientom jako bonus lub program lojalnościowy centralę telefoniczną: freePBX.

Co zyska Twój Klient:

wyrzuci przestarzałącentrale telefoniczną
obniży rachunki za rozmowy i abonament
uzyska nowe perspektywy telekomunkacyjnego rozoju

Co zyska Twoja firma?

wielkie zadowolenie Klientów
przewagę nad konkurencją
nowych Klientów

Jeśli Twój potencjalny Klient wysyła zapytanie ofertowe do wielu firm, a ofety są podobne, musi być coś co sprawi, że wybierze właśnie Ciebie!

Sprawdź szczegóły: https://www.freepbx.pl/Promocje

Płatności w serwisie obsługiwane są przez CTM Mobiltek