Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska,wykonuje druki dla uczelni,szkół oraz urzędów,świadectwa szkolne oraz dzienniki

Gru, Dru i Minionki” zapraszają na pokazy przedpremierowe do Cinema City!

Co Minionki - najsłodsze istoty na świecie - narozrabiały tym razem? Jeśli nie możesz się doczekać spotkania ze swymi ulubionymi bohaterami, zapraszamy już w ten weekend, 24 i 25 czerwca do wszystkich kin Cinema City na pokazy przedpremierowe najnowszego hitu „Dru, Gru i Minionki”. Premiera filmu odbędzie się dopiero w przyszły piątek 30 czerwca! Bilety na pokazy przedpremierowe są dostępne w kasach kin oraz na www.cinema-city.pl.
Minionki to światowy fenomen. Filmy z tymi zabawnymi postaciami przyniosły dochód rzędu 4,7 miliarda dolarów, gromadząc przed ekranami kin zróżnicowaną publiczność różnych kultur i w każdym wieku na całym świecie. Po wielkich sukcesach „Jak ukraść księżyc” oraz największych animowanych hitach 2013 i 2015 roku: „Minionki rozrabiają” i „Minionki”, przyszedł czas na kolejny rozdział w historii Gru, Lucy, ich uroczych córeczek: Margo, Edith i Agnes, oraz, oczywiście, Minionków!

W najnowszym filmie Gru i jego nowej żonie Lucy nie udaje się schwytać słynnego złoczyńcy - byłej gwiazdy TV lat 80. - Baltazara Bratta, który wyrzucony z telewizji, poprzysiągł zemstę na Hollywood. To właśnie przez niego Gru i Lucy zostają wyrzuceni z Ligi Antyzłoczyńców. Po stracie pracy Gru pogrąża się w kryzysie tożsamości, a Minionki mają wielką nadzieję, że Gru powróci na ścieżkę zła. Gru ma jednak inne plany. Pewnego dnia tajemniczy nieznajomy przekazuje Gru informację, że ma brata bliźniaka, o którego istnieniu nie miał pojęcia. Brata, który za wszelką cenę chce być tak zły, jak zły był niegdyś Gru. Były super-złoczyńca przypomni więc sobie, jak dobrze jest być złym…

- Przede wszystkim zależało nam, by wziąć pod uwagę gust widzów, to, co pokochali, gdy poznali bohaterów serii. Ale chcieliśmy także - jak zawsze - zaproponować coś nowego, świeżego i dynamicznego - mówi Chris Meledandri, szef wytwórni Illumination. I dodaje: Filmy o Minionkach skradły serca widzów na całym świecie, ponieważ są zabawne, odważne, ale także budzą żywe emocje poprzez historię, którą przedstawiają. I postaci. Czar Minionków jest niepodrabialny. I nawet jeśli Gru był super-złoczyńcą, wciąż chcemy, by dobrze mu się wiodło, właściwie nie sposób mu nie kibicować.

W polskiej wersji językowej w postać Gru ponownie wcielił się znakomity Marek Robaczewski. Gwiazdami obsady są także Mikołaj Cieślak, który portretuje (głosem) postać Dru, oraz Robert Górski (użyczający głosu Baltazarowi Brattowi) - twórcy kultowego Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Film przedpremierowo 24 i 25 czerwca będzie można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D w wersji dubbingowej.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited




10 - 11 czerwca godzina 17.00 PORTRETY ÓWCZESNYCH OGRODÓW. OD MONETA DO MATISSE’A z The Royal Academy of Arts w Londynie

Claude Monet był zapalonym ogrodnikiem i prawdopodobnie najważniejszym malarzem ogrodów w historii sztuki, ale nie był jedyny. Wielcy artyści, jak Van Gogh, Bonnard, Sorolli, Sargent, Pissarro i Matisse także traktowali ogród jako jeden z ważniejszych tematów swojej twórczości. Dzieła tych wielkich artystów, a także wielu innych znanych malarzy, znalazły się na wyjątkowej i innowacyjnej wystawie w The Royal Academy of Arts w Londynie.

To idealny film dla miłośników malarstwa i ogrodów jednocześnie. Kamera ukazuje piękno i urok założeń ogrodowych należących do malarzy, jak sławne Giverny i Seebüll, pozwalając nam odbyć magiczną podróż w przeszłość, by dowiedzieć się, jak wyglądały i jak były uprawiane za czasów ich twórców i właścicieli. Film poszukuje tych motywów, linii, kolorów, deseni i niezwykłych pomysłów, które dojrzeć możemy na obrazach Moneta. Kierując się pasją kuratorów, artystów i entuzjastów sztuki ogrodniczej, dzięki tej niezwykłej kolekcji dzieł impresjonistów, post-impresjonistów i awangardowych artystów z początku XX wieku, film pokazuje powstawanie nowoczesnego ogrodu i jego miejsce w kulturze popularnej, a także silną fascynację ogrodami dziś. Nic dziwnego, że to połączenie przestrzeni, kolorów, światła i jego gry, do dnia dzisiejszego przyciąga twórcze umysły niektórych z największych artystów świata. Jak powiedział Monet: „Oprócz malarstwa i ogrodnictwa, w niczym innym nie jestem dobry”.

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl

OKF ILUZJA, AL. NMP 64, kasa : 34 / 324 22 40




Żyj pełnią życia …i przyjdź do Cinema City!
„Ponad wszystko” podczas Ladies Night

Już w czwartek 8 czerwca o godz. 19:30 odbędzie się ostatnia przed wakacjami edycja „Ladies Night” - cyklicznej imprezy z mnóstwem upominków i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami dla Pań.
W tym miesiącu zobaczymy przedpremierowo „Ponad wszystko” – jeden z najpiękniejszych filmów romantycznych ostatnich lat. Co to znaczy naprawdę się zakochać i żyć pełnią życia?
Po odpowiedź zapraszamy na wyjątkowy wieczór w kobiecym towarzystwie do wybranych kin Cinema City - bilety są dostępne już teraz w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl.


***

„Ponad wszystko” to bardziej poruszający film niż „Zanim się pojawiłeś” i „Zostań, jeśli kochasz”, oparty na bestsellerowej powieści Nicoli Yoon. Opowiada historię uczulonej na wszystko Maddy - błyskotliwej osiemnastolatki o wyjątkowej wyobraźni. Niestety choroba nie pozwala jej normalnie funkcjonować i żyje w sterylnym domu, zaprojektowanym przez matkę. Nigdzie nie wychodzi i z nikim się nie spotyka. Wszystko się zmienia, gdy w sąsiedztwie pojawia się Olly. Choć patrzą na siebie tylko przez szybę, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie poznawać świat i doświadczyć pierwszej miłości. Choć wiedzą, że konsekwencje mogą być poważne, są gotowi zaryzykować wszystko, aby być razem. W rolach głównych występuje Amandla Stenberg („Igrzyska śmierci”) oraz Nick Robinson („Jurassic World”).

Ladies Night, to, oprócz przedpremierowych pokazów hitów filmowych o tematyce kobiecej, także całe mnóstwo niespodzianek i konkursów z wartościowymi nagrodami! Przyjdź sama lub z koleżanką, otrzymaj prezent powitalny i zamień zwykły, czwartkowy wieczór w czarującą imprezę pełną atrakcji!

„Ladies Night” to cykliczna impreza, która odbywa się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.30 w 20 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited




Wonder Woman przybywa, by ratować świat!

Pokazy przedpremierowe już 1 czerwca w Cinema City

Stań u boku księżniczki Diany, najdzielniejszej z plemienia Amazonek i uratuj świat przed całkowitą zagładą. „Wonder Woman”, ekranizacja bestsellerowej serii komiksów, pojawi się w kinach Cinema City już w czwartek 1 czerwca podczas specjalnych pokazów przedpremierowych.


Przenieś się do realistycznego świata komiksu i weź udział w emocjonującej podróży w poszukiwaniu nadziei i miłości, oglądając film na gigantycznych ekranach w kinach IMAX lub poczuj w sobie wielką moc i daj się wciągnąć do świata fantastyki dzięki rewolucyjnej i oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX®.
Premiera filmu odbędzie się 2 czerwca.

Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

„Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie.” (opis dystrybutora)

„Wonder Woman” to opowieść o sile kobiet oraz o poszukiwaniu swojego przeznaczenia i miłości. Film powstał na podstawie kultowej serii komiksów stworzonych przez Williama M. Marstona i rysownika Harry’ego G. Petera. Na ekranie w roli niezwyciężonej superbohaterki pojawi się Gal Gadot, która wystąpiła m.in. w hicie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W roli ciotki Diany, generałowej Antiopy, zobaczymy Robin Wright, znaną z serialu „House of Cards” i „Dziewczyny z tatuażem”. W pierwszoplanowej roli męskiej wystąpi gwiazda nowej trylogii „Star Trek” - Chris Pine. Za reżyserię odpowiada Patty Jenkins, która ma swoim koncie m.in. hit „Monster”.

Fanów Wonder Woman zapraszamy na wyjątkowe pokazy w kinie IMAX w technologii 3D. „Tego filmu nie możesz nie zobaczyć w IMAX” - zachęca Chris Pine. Doświadcz na własnej skórze, jak potężny, cyfrowy dźwięk i krystalicznie czysty obraz dosłownie wciąga cię w świat komiksu i poczuj, jakbyś był w samym środku zawrotnej akcji. Format IMAX powoduje, że przedmioty na ekranie są większe, a obraz bardziej wyrazisty, dzięki czemu sceny walki Wonder Woman są jeszcze bardziej spektakularne, a przeżycia filmowe niezapomniane. Z kolei fanów naprawdę mocnych wrażeń zapraszamy do sal ŠKODA 4DX®, gdzie dzięki rewolucyjnej technologii 4DX, oddziałującej na zmysły, można realnie poczuć m.in. różnorodne zapachy, krople deszczu, wiatr czy wibracje. Dodatkowo ruchome fotele z symulatorami ruchu wznoszenia, kołysania i falowania, doskonale zsynchronizowane z wydarzeniami na ekranie, spowodują, że poczujesz się jak Wonder Women galopująca na koniu i używająca swych supermocy do ratowania świata.

„Wonder Woman” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D i 3D, w wersji IMAX 3D w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Łódź Manufaktura oraz w salach ŠKODA 4DX® w kinach: Cinema City Warszawa Arkadia, Łódź Manufaktura, Kraków Bonarka, Lublin Felicity i Bydgoszcz.

Pokazy przedpremierowe odbędą się 1 czerwca we wszystkich kinach Cinema City.

***

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited




Emocjonujący wieczór na francuskiej Riwierze.
Zapraszamy na Ladies Night w Cinema City!

Poruszająca historia relacji ojca i córki podana z nutą humoru to kwintesencja filmu „Jutro będziemy szczęśliwi”, który zostanie pokazany przedpremierowo podczas kwietniowej edycji Ladies Night w czwartek 27 kwietnia o godz. 19:30. To urokliwa, francuska komedia z Omarem Sy w roli głównej, znanym z głośnych „Nietykalnych”. Bilety są już dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Cinema City zaprasza wszystkie Panie na „Ladies Night” - filmowy wieczór pełen atrakcji, konkursów i prezentów!
W ramach kwietniowej edycji zostanie pokazana przedpremierowo nowa, francuska komedia „Jutro będziemy szczęśliwi” w reżyserii Hugo Gélina, laureata Europejskiej Nagrody Filmowej, z Omarem Sy („Nietykalni”) i Clemence Poesy („Harry Potter”) w rolach głównych.

Główny bohater, Samuel (Omar Sy), żyje beztrosko na Francuskiej Riwierze. Pewnego dnia odwiedza go jedna z jego przelotnych przyjaciółek, Kristen (Clemence Poesy) i „wręcza mu” bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Samuel musi z dnia na dzień odnaleźć się w roli taty maleńkiej Glorii. Bezskuteczne poszukiwania matki dziewczynki sprawiają, że z biegiem czasu Samuel okazuje się czułym, kochającym, choć bardzo niekonwencjonalnym tatą. Co jednak wydarzy się, gdy matka dziewczynki po ośmiu latach ponownie pojawi się w ich życiu?

„Ladies Night” to cykliczna impreza, która odbywa się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.30 w 20 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.
Podczas eventów odbywają się przedpremierowe pokazy najbardziej oczekiwanych filmów o tematyce kobiecej, ponadto organizowane są liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla każdego.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited




Nie tylko dla młodych widzów - OKF zaprasza

Zapraszamy do OKF na kolejną propozycję w cyklu MŁODY ILUZJONISTA.

Tym razem aktorska wersja jednej z najbardziej uwielbianych animacji Disneya: PIĘKNA I BESTIA.

Na ekran wiernie przeniesiono nie tylko stronę wizualną, ale także piosenki z kultowej produkcji. Bella jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy został uwięziony w pałacu okrutnej bestii, postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Trybik, świecznik Płomyk, czy miotełka Puf Puf. Z czasem między niedopasowaną dwójką zaczyna się tworzyć uczucie. Tymczasem Maurycy chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego - Gastona, który jest zakochany w Belli.

USA 2017, 128 min., reż. Bill Condon
wyk.: Emma Watson, Dan Steves, Luke Evans, Ewan McGregor i in.
Bilet 12 zł

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl

OKF ILUZJA, AL. NMP 64, kasa : 34 / 324 22 40




Kto pierwszy, ten lepszy! Ruszyła przedsprzedaż „Szybkich i wściekłych 8” w Cinema City

Są szybcy, są wściekli i znów gotowi do akcji!

Zobacz ósmą, elektryzującą część „Szybkich i wściekłych” w kinach Cinema City w formacie 2D, IMAX® lub 4DX®!
Wkrocz do świata niebezpieczeństw i niesamowitej szybkości i daj się całkowicie wciągnąć w wir zawrotnej akcji, oglądając film na gigantycznych ekranach w kinach IMAX lub weź udział w szaleńczych pościgach i poczuj prawdziwą prędkość dzięki rewolucyjnej i oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX.
Kolejna część pełnej akcji przygód samochodowego gangu wjedzie do kin już 21 kwietnia, ale ty możesz kupić bilet już teraz! Przedsprzedaż ruszył już 31 marca. Nie możesz się spóźnić!
Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.


„Szybcy i wściekli 8” to najbardziej odjechany i szalony film z serii. Poprzednia, siódma część była międzynarodowym przebojem i bijąc rekordy wszelkich rekordów, stała się szóstym najbardziej dochodowym filmem w historii kinematografii! Wyprzedziła m.in. takie filmy, jak „Iron Man 3”, „Skyfall” czy „Park Jurajski”, a ósma część ma szanse, by jeszcze ten wynik poprawić!

„Szybcy i wściekli 8” to prawdziwa petarda - szaleńcze zwroty akcji, niesamowite efekty specjalne i ekstremalna dawka emocji. Dzięki sieci kin Cinema City już teraz możesz kupić bilet na ten mega hit. Usiądź wygodnie w fotelu i poczuj się jak Vin Diesel w super szybkiej bryce. „Szybcy i wściekli” przemierzą świat od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku, po lody arktycznego morza Barentsa, by powstrzymać zło i chaos. Będzie się działo!

W filmie wystąpią znani i lubiani bohaterowie z poprzednich części m.in. Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Elsa Pataky, Tyrese Gibson, Helen Mirren, Charlize Theron. Za reżyserię odpowiada F. Gary Gray.

„Szybkich i wściekłych 8” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D oraz w wersji IMAX w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura Łódź oraz w Salach ŠKODA 4DX w kinach: Cinema City Arkadia Warszawa, Manufaktura Łódź, Bonarka Kraków, Felicity Lublin, Bydgoszcz.




MARIA SKŁODOWSKA – CURIE w OKF

Ośrodek Kultury Filmowej Kino Studyjne ILUZJA zaprasza wszystkich Seniorów na kolejne KINO SENIORA, 11 kwietnia, godzina 12.00.

Zaprezentujowana zostanie międzynarodowa koprodukcja o slynnej polskiej noblistce:

MARIA SKŁODOWSKA – CURIE

Opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

Polska/Niemcy/Francja/Belgia 2015, 100 min., reż. Marie Noëlle, wyk.: Karolina Gruszka, Daniel Olbrychski, Iza Kuna, Jan Frycz, Piotr Głowacki, André Wilms i in.

Bilet dla Seniorów 8 zł.

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl




Zanurz się w futurystycznej cyber rzeczywistości.

„Ghost in the Shell” w Cinema City, IMAX i 4DX

Jedyna na całym świecie. Tytanowe ciało, superszybki refleks, siła, z którą nie może konkurować absolutnie nikt. Taka właśnie jest grana przez Scarlett Johansson - Major, główna bohaterka „Ghost in the Shell” - superprodukcji na podstawie kultowej japońskiej mangi, która pojawiła się na ekranach kin już 31 marca.

Chcesz poczuć się jak Major i zanurzyć się w tajemniczej, futurystycznej cyber rzeczywistości? Przenieś się w sam środek post-apokaliptycznej akcji, oglądając film na gigantycznych ekranach w 3D w kinach IMAX. Fani naprawdę mocnych doznań mogą wybrać się na seans w sali ŠKODA 4DX® i w supernowoczesnej, oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX całkowicie dać się wciągnąć się w wir pędzącej akcji.
Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Major (Scarlett Johansson) to jedyna na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota, przeznaczona do zadań specjalnych, przewodząca działaniom elitarnej jednostki Section 9, powołanej do zwalczania najgroźniejszych kryminalistów. Teraz Major czeka zadanie specjalne - stawienie czoła wrogowi, którego jedynym celem jest zniszczenie rozwoju i osiągnięć cyber-technologii firmy Hanka Robotic.

Puść wodze fantazji i pozwól, aby kinowe doświadczenie w technologii IMAX całkowicie przeniosło Cię w tajemniczy klimat nowoczesnego cyberświata, gdzie poczujesz się jak superszybki, silny i niezniszczalny bohater. To znacznie więcej niż samo oglądanie filmu - to otaczająca Cię zewsząd kaskada wrażeń, barw i emocji - a Ty znajdziesz się w samym jej centrum!!! Zatrać się w filmowym doświadczeniu, zyskaj supersiły i poczuj się jak cyber realny bohater.

To naprawdę odjechana rzeczywistość. […] to wizja reżysera Ruperta Sandersa, kolaż elementów wielu kultur, melanż różnych struktur, tożsamości, kolorów. Głębia tego filmu poraża, co odnosi się także do bogactwa szczegółów. Widzowie pokochają ten film - mówi Scarlett Johansson.

Na fanów najmocniejszych filmowych doznań czekają seanse w oddziałującej na wszystkie zmysły technologii 4DX, która przenosi kinowe doświadczenie w zupełnie inny wymiar, pozwalając realnie poczuć zapachy, podmuchy wiatru, krople wody, wibracje i ruch. Podczas pokazu „Ghost in the Shell” technologia 4DX zamieni salę kinową w unikatowy filmowy krajobraz ze szklanymi wieżowcami, imponującymi maszynami i robo-bohaterami. Doświadcz przemiany w człowieka-cyborga na własnej skórze. Czy czujesz wibrujący przypływ nadludzkich sił? Zanurz się w chmurach podczas podniebnego pościgu, a następnie przebij się przez szklaną szybę, która rozpadnie się na miliony kawałków. Uważaj! Tytanowe kule prawię Cię trafiają, ale dzięki gwałtownym unikom ruchomego fotela uda ci się przed nimi uchronić!

W filmie występują m.in.: Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Michael Wincott, Michael Pitt. Za reżyserię odpowiada Rupert Sanders.

„Ghost in the Shell” można obejrzeć we wszystkich 33 kinach Cinema City w 20 miastach w wersji 2D i 3D oraz w wersji IMAX 3D w kinach: Warszawa Sadyba, Katowice Punkt 44, Kraków Galeria Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura Łódź oraz w Salach ŠKODA 4DX w kinach: Cinema City Arkadia Warszawa, Manufaktura Łódź, Bonarka Kraków, Felicity Lublin, Bydgoszcz.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited




Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza w dn. 31 marca - 6 kwietnia na filmy z Oscarem.

TYDZIEŃ Z OSCAREM:

MOONLIGHT

USA 2016, 110 min., reż. Barry Jenkins

wyk.: Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Alex R. Hibbert i in.

6 nominacji, 3 Oscary : najlepszy film, aktor drugoplanowy, scenariusz adaptowany.

Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, a w warstwie fabularnej opowieść o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Chiron mieszka w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan, który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą, która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

KLIENT pokazy przedpremierowe !!!

Iran/Francja 2016, 125 mion., reż. Asghar Farhadi

wyk.: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi, Farid Sajjadi Hosseini i in.

Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Fabuła filmu skupia się na historii młodego aktorskiego małżeństwa z Teheranu, które przeprowadza się do nowego mieszkania, nie wiedząc, że należało wcześniej do prostytutki. Szczęśliwe życie Emada i Rany, przerywa brutalny akt przemocy, której ofiarą pada kobieta. To sprawi, że ich życie będzie musiało zostać zdefiniowane na nowo. Farhadi jest mistrzem kina realistycznego, niepokojącego, przenikliwego. Tworzy duszną atmosferę, wytrąca swoich bohaterów z poczucia bezpieczeństwa i obserwuje, jak zachowują się, kiedy słabnie w nich samokontrola, gdy do głosu dochodzą uprzedzenia, strach i złość.

MANCHESTER BY THE SEA

USA 2016, 135 min. , reż. Kenneth Lonergan

wyk.: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler, Lucas Hedges i in.

6 nominacji, 2 Oscary : najlepszy aktor pierwszoplanowy i scenariusz oryginalny.

Komediodramat, saga rodziny Chandlerów, przeciętnej rodziny z klasy robotniczej, od pokoleń mieszkającej w wiosce rybackiej w Massachusetts. Gburowaty Lee Chandler, wiecznie rozdrażniony i poirytowany, pewnego dnia dostaje telefon, który wzywa go w rodzinne strony. Brat Lee niespodziewanie zmarł, a on musi stać się opiekunem 16-letniego siostrzeńca. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną i opuścił miasteczko, w którym wyrastał. Musi wymyślić, jak ułożyć swoje życie na nowo w mieście, którego szczerze nienawidzi, wśród ludzi, którzy patrzą na niego z mieszaniną litości, gniewu i rozczarowania

LA LA LAND

USA 2016, 126 min. reż. Damien Chazelle

wyk. : Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, J.K. Simmons, Finn Wittrock, Tom Everett Scott i in.

14 nominacji, 6 Oscarów : reżyseria, aktorka pierwszoplanowa, scenografia, piosenka, zdjęcia, muzyka oryginalna.

Kolorowe i tętniące życiem Los Angeles. Sebastian i Mia próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem.

Bilet : 16 zł normalny, 14 zł ulgowy.

Szczegóły na stronie www.okf.czest.pl

Kino Studyjne OKF ILUZJA

Al. NMP 64, Częstochowa

biuro 34/ 324 60 58

kasa 34/ 324 22 40




ZOSTAŃ FILMOWYM DETEKTYWEM,
ROZWIĄZUJ ZAGADKI
CINEMA CITY I WYGRYWAJ!

Sprawdź, jak dobrze znasz swoje ulubione filmy i zgarnij nagrody, których w puli jest ponad 45 000! Sieć kin Cinema City w piątek 24 marca uruchomiła aplikację „Filmowe zagadki Cinema City”.
Aby wziąć udział w zabawie, trzeba wejść na stronę:
https://filmowezagadki.cinema-city.pl.
Akcja potrwa ponad 3 tygodnie,
od 24 marca do 16 kwietnia.


Znasz się na kinie i potrafisz odgadnąć nazwę filmu po kilku wskazówkach? Masz błyskotliwy umysł, a postaci filmowe oraz nazwiska aktorów i aktorek są Ci dobrze znane? Zostań filmowym detektywem, testując swoją wiedzę w wielkim konkursie Cinema City!

Każdy spostrzegawczy widz ma szansę na wygraną.

Do zdobycia są tysiące fantastycznych nagród - biletów do kina oraz nagród barowych! Zabawa „Filmowe zagadki Cinema City” daje możliwość przetestowania swojej wiedzy w serii filmowych pytań opartych na obrazkowych skojarzeniach. Zagadki są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i podzielone na 4 grupy tematyczne: aktor, film, aktorka, postać filmowa. Każdy ma szansę przetestować swoją wiedzę w filmowym konkursie i zdobyć najwyższą odznakę - Sherlocka Holmes’a! Na najbystrzejszych kinomaniaków czekają atrakcyjne nagrody!

Szansę na wygraną zwiększają także inne aktywności, np. zapraszanie znajomych do wzięcia udziału w konkursie. Zmierz się z filmowymi zagadkami, wykaż się wiedzą i detektywistycznym zmysłem, i zdobywaj kinowe nagrody! Śpiesz się, konkurs trwa do 16 kwietnia.

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 42 zł lub 49 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited




Spotkanie z Ryszardem Bugajskim i Marią Mamoną

Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza 8 kwietnia, na spotkanie z reżyserem (m.in. legendarnego PRZESŁUCHANIA) RYSZARDEM BUGAJSKIM.

Zaprezentowane zostaną cztery filmy:


Przesłuchanie,
Generał Nil,
Układ zamknięty
Zaćma.

Po projekcji "Zaćmy" 8 kwietnia zapraszamy na spotkanie z reżyserem oraz odtwórczynią głównej roli Marią Mamoną.

****

Ryszard Bugajski
Twórca "najbardziej antykomunistycznego film w historii PRL", czyli wstrząsającego dramatu Przesłuchanie z Krystyną Jandą. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Reżyserski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W latach 70. nakręcił kilka filmów dokumentalnych, był asystentem Krzysztofa Zanussiego i Daniela Szczechury. W 1979 roku Bugajski wraz z Januszem Dymkiem nakręcili dramat psychologiczny Kobieta i kobieta o dwóch przyjaciółkach, Barbarze (Halina Łabonarska) i Irenie (Anna Romantowska). W 1980 roku Bugajski zrealizował film telewizyjny o małżeństwie, które przezywa kryzys. Premiera Zajęć dydaktycznych odbyła się dopiero w roku 1988. Podobny los spotkał najbardziej znany z wczesnych filmów reżysera. Premiera Przesłuchania, dramatu o piosenkarce Antonii Dziwisz, która zostaje bezpodstawnie uwięziona i poddana przesłuchaniu, odbyła się w 1989 roku podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film został jednak nakręcony w 1982 roku. Szykanowany przez ówczesne władze reżyser w połowie lat 80. wyemigrował do Kanady.
W 1989 roku Przesłuchanie zostało nagrodzone na festiwalu w Gdyni, m.in. Nagrodą Specjalną Jury. Film został doceniony na wielu innych imprezach filmowych. Bugajski otrzymał m.in. Złote Grono w Łagowie, Srebrnego Hugo w Chicago (1990) i nagrodę FIPRESCI w Belgradzie (1991). Reżyser powrócił do Polski w 1995 r. i niemal natychmiast zrealizował kolejny dramat polityczny według scenariusza Jana Purzyckiego. Gracze (1995) to opowieść o terroryście, który przyjeżdża do Polski aby, jak mu się zdaje, zabić Lecha Wałęsę.
W 1997 roku Bugajski nakręcił trzy filmy dokumentalne: Crazy Horse, Od grudnia do grudnia 1980-1981 i Urban tak i nie. Kolejny film fabularny zrealizował w 2001 roku. Nowela W kogo ja się wrodziłem z cyklu "Święta polskie" została uhonorowana Nagrodą Jury na FPFF w Gdyni w 2002 roku. Reżyser pracował następnie przy serialach Samo życie, Na wspólnej i Tak czy nie?. W 2005 roku nakręcił nowelę Co się stało z naszą Solidarnością z filmu "Solidarność, Solidarność...". W 2008 roku Bugajski rozpoczął pracę na planie filmu opowiadającego o ostatnich lat życia dowódcy Kedywu Armii Krajowej, generała brygady Augusta Emila Fieldorfa. Tytułową rolę w dramacie Generał Ni" (2009) zagrał Olgierd Łukaszewicz.
Bugajski współpracuje również z Teatrem TV. Ma na swoim koncie reżyserię kilkunastu spektakli. Bugajski jest autorem powieści Przyznaję się do winy (1984) i Sól i pieprz (2000). Reżyser zajmuje się także tłumaczeniami dramatów. W 2008 roku Bugajski został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

PRZESŁUCHANIE 6 IV godzina 16.00 , bilet 8 zł

Polska premiera 1989, 111 min., wyk.: Krystyna Janda, Adam Ferency, Janusz Gajos, Anna Romanowska, Agnieszka Holland, Bożena Dykiel

Film-legenda, określony przez władze jako "najbardziej antykomunistyczny film w historii PRL", stał się bezpośrednią przyczyną rozwiązania zespołu "X" Andrzeja Wajdy. Tonia (Krystyna Janda) zostaje upita w restauracji przez dwóch mężczyzn, a następnie przewieziona do więzienia. SB żąda od niej zeznań obciążających kolegę z zespołu. Zaczyna się długotrwałe, beznadziejne przesłuchanie…

GENERAŁ NIL 7 IV godzina 16.00 , bilet 8 zł

Polska 2008 125 min., wyk.: Olgierd Łukaszewicz, Alicja Jachiewicz- Szmidt, Maciej Mikołajczyk, Anna Cieślak i in.

Opowiedziana z wielkim rozmachem historia człowieka o niezniszczalnej odwadze i niezłomnej sile woli, który do końca – nie zważając na cenę, jaką przyjdzie mu zapłacić – walczył o rodzinę i ojczyznę. Generał August Emil Fieldorf, pseudonim "Nil", był legionistą Piłsudskiego, jako żołnierz 12. Dywizji Piechoty walczył w kampanii wrześniowej. Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania na Ural i kończy wykonaniem wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu wiosną 1953 roku. Obrazowi towarzyszą retrospekcje z okresu okupacji i konspiracyjnej działalności generała, szczególnie zamach na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę.

UKŁAD ZAMKNIĘTY 7 IV godzina 18.15, bilet 8 zł

Polska 2013, 100 min. , wyk. Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski, Magdalena Kumorek, Beata Ścibakówna i in. Oparta na rzeczywistych zdarzeniach historia trzech wspólników, walczących z oskarżeniami, jakie stawia im urząd skarbowy i prokuratura. Któregoś dnia biznesmeni zostają pokazowo aresztowani, zarzuca się im działanie w mafii i pranie brudnych pieniędzy, a ich spółka zostaje doprowadzona do upadku. Jest to następstwo spisku skorumpowanych urzędników – prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego. Po latach, w następstwie braku znamion wykroczenia, sprawy prowadzone przeciwko przedsiębiorcom zostają umorzone, a oni sami otrzymują od państwa symboliczne zadośćuczynienia.

ZAĆMA 8 kwietnia godzina 17.00, bilet 10 zł

Polska 2015, 110 min., wyk.: Maria Mamona , Janusz Gajos, Małgorzata Zajączkowska, Marek Kalita, Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Sławomir Orzechowski i in.

Film opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna” – sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. W latach 60-tych, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.

Maria Mamona – aktorka warszawskiego Teatru Współczesnego. Grała m.in. w filmach: „Układ zamknięty”, „Generał Nil”, „Ziarno prawdy”, „Lęk wysokości”, „Pan Tadeusz”, „U Pana Boga w ogródku”, „Barwy ochronne” oraz w wielu serialach, m.in. „Barwy szczęścia” i „Ojciec Mateusz”. Wystąpiła w licznych spektaklach Teatru Telewizji.

Serdecznie zapraszamy.
Kino Studyjne OKF ILUZJA
Al. NMP 64, Częstochowa
biuro 34/ 324 60 58
kasa 34/ 324 22 40
www.okf.czest.pl




MIŁOŚĆ I CZESKI HUMOR, CZYLI „WSZYSTKO ALBO NIC” PODCZAS

„LADIES NIGHT”

Już w czwartek 16 marca o godz. 19:30 sieć kin Cinema City zaprasza na kolejny, czarujący wieczór w kobiecym gronie!

Podczas najbliższej imprezy „Ladies Night” panie otrzymają atrakcyjne prezenty, wezmą udział w konkursach z nagrodami, a później zobaczą przedpremierowo wyjątkową czeską komedię romantyczną „Wszystko albo nic” z udziałem przystojnych polskich aktorów Pawła Deląga i Michała Żebrowskiego.
Damsko-męskie i męsko-męskie perypetie okraszone czeskim humorem gwarantują dobrą zabawę! Zapraszamy do wybranych kin Cinema City. Bilety są już dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.
„Wszystko albo nic” to pikantna komedia romantyczna o singlach, seksie i miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege ani zbyt szybkim zakochaniem! Film inspirowany przebojową Bridget Jones opowiada o sercowych rozterkach grupy znajomych, których codzienność wygląda jak najlepsze odcinki kultowych „Przyjaciół”. O uczucia jednej z pięknych bohaterek (w tej roli Tatiana Pauhofová) powalczy dwóch amantów polskiego kina: Michał Żebrowski i Paweł Deląg. Film powstał na podstawie bestsellerowej serii książek Evy Urbaníkovej.

W filmie wystąpili: Michał Żebrowski Paweł Deląg, Tatiana Pauhofová, Krzysztof Tyniec, Klára Issová, Zuzana Kronerová. Za reżyserię odpowiada Marta Ferencová.

Podczas eventu na Panie czeka także mnóstwo niespodzianek i konkursów z wartościowymi nagrodami! Wśród atrakcji „Ladies Night” są porady specjalistów dotyczące tematów interesujących kobiet, a dodatkowo każda z uczestniczek imprezy otrzyma atrakcyjny prezent powitalny.

„Ladies Night” to cykliczna impreza, która odbywa się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.30 w 20 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.

****

Cinema City, jako jedyna sieć kinowa w Polsce, oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 42 zł lub 49 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce. Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited




CO TY WIESZ O KOBIECIE …
Dzień Kobiet w OKF trwa przez cały marzec

Od paru lat, zawsze w marcu, Ośrokek Kultury Filmowej Kino Studyjne "Iluzja" oferuje swoim widzom przegląd: CO TY WIESZ O KOBIECIE …

- Z oferty dystrybucyjnej ostatnich miesięcy staramy się wybrać najbardziej interesujące filmy o kobietach. Skupiamy się nie tylko na tzw. kobiecej tematyce, ale szukamy do tego przeglądu przede wszystkim wyjątkowych, wyrazistych bohaterek oraz filmów ze znakomitymi rolami kobiecymi bądź filmów reżyserowanych przez kobiety. Chcemy aby ten przegląd był filmowym studium kobiecej osobowości, aby pokazał świat kobiet – a przy tym - aby nie odwoływał się do utartych wzorów i stereotypów - mówi Małgorzata Stasikowska-Lis

Przegląd obejmuje 12 filmów, różnych w formie i treści, ukazujących kobiety z różnych krajów, w różnym wieku, spełniających rozmaitych role społeczne, rodzinne, kulturowe. Bohaterki – to kobiety zarówno niezwykłe, jak i kobiety zwyczajne. Wśród bohaterek naszego przeglądu są więc takie, które przeszły do historii, jak choćby Skłodowska – Curie, czuła matka, kochająca żona, kobieta charyzmatyczna, zdecydowana, choć pełna dylematów i sprzeczności. Elegancka i stylowa Jackie Kennedy – ikona, jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Piękna i uwielbiana Dalida czy Michalina Wisłocka- słynna „pani od seksu”. Jest wśród naszych bohaterek także astrolożka i wegetarianka, rozczochrana ekscentryczka, rozmawiająca z drzewami i zwierzętami, Janina Duszejko, bohaterka POKOTU na podstawie powieści Olgi Tokarczuk. W najnowszym filmie Wojcieszka pojawia się Ukrainka, Solomija, obiekt nienawiści i ofiara przemocy. Ofiarą przemocy jest także Elle, twarda i bezwzględna szefowa, dumna, bezczelna i wygadana. Olga Hepnarowa, to z kolei 22-letnia dziewczyna, która wjechała ciężarówką w ludzi na przystanku tramwajowym i na której, po raz ostatni w byłej Czechosłowacji, wykonano karę śmierci. Są też dwie pacjentki kliniki psychiatrycznej - bohaterki filmu porównywanego z „Thelmą i Luizą” – ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA, gadatliwa mitomanka Beatrice i wrażliwa introwertyczka Donatella. Najmłodszą postacią z naszego przeglądu jest 14-letnia Jennifer ze szwedzkiego filmu STADO, która została zgwałcona przez kolegę z klasy. Bohaterką PERSONAL SHOPPER Maureen jest osobista stylistka wielkiej gwiazdy świata mody, która skrywa mroczną tajemnicę. Tajemnicze są także siostry, Laura i Kate, bohaterki PLANETARIUM, mają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami.
Bbohaterki prezentują zatem cały wachlarz kobiecych typów, a w te niezwykłe kobiety wcielają się znakomite aktorki jak choćby nominowane do Oscara Natalie Nortman za postać Jackie czy Izabele Huppert za rolę ELLE, Karolina Gruszka jako Skłodowska, czy Magdalena Boczarska jako Wisłocka. Świetne recenzje zebrała także nasza młoda aktorka Michalina Olszańska jako Olga Hepnarova czy Agnieszka Mandat jako Janina Duszejko.To są znakomite kreacje, które, będziemy pamiętać jeszcze długo.
Aż sześć filmów z przeglądu wyreżyserowały kobiety, czyli możemy oglądać świat kobiet oczami kobiet. Panie, które, zafascynowane niezwykłymi kobiecymi postaciami, stworzyły ich portrety, to m.in. Agnieszka Holland i Maria Sadowska. Również panie stały za kamerą STADA - Beata Gardeler, DALIDY- Lisa Azuelos , Skłodowskiej - Marie Noëlle i PLANETARIUM- Rebecca Zlotowski.
- Naszą propozycję kierujemy, jak co roku, nie tylko do płci pięknej, ale również do mężczyzn, nie tylko do feministek, ale też do zdecydowanych antyfeministów, nie tylko do zwolenników, ale i do zagorzałych przeciwników obchodów 8 marca. Z pewnością każdy widz znajdzie w naszym marcowym repertuarze film dla siebie.- zaprasza Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF

****

W repertuarze OKF w marcu znajdziemy:

KNIVES OUT

Polska 2016, 90 min., reż. Przemysław Wojcieszek
wyk.: Michał Surówka, Natalia Łągiewczyk, Anastazja Borkoniuk, Kacper Sasin i in.
Historia szóstki znajomych, którzy spotykają się w letniskowym domku kilka lat po maturze. Mają po dwadzieścia kilka lat, część z nich zrobiła kariery w międzynarodowych korporacjach, wszyscy czują się częścią najlepszego pokolenia Polaków. Część korzysta z przyjemności życia, część daje upust skrywanym frustracjom. Siódmą postacią jest młoda Ukrainka Solomija, pracująca w firmie jednego z bohaterów wieczoru – Igora. Solomija jest obca i z czasem staje się obiektem nienawiści Huberta, który namawia pozostałych, pijanych i zagubionych, do aktu przemocy wobec dziewczyny.

POKOT

Czechy/Niemcy/Polska/Szwecja 2016, 128 min., reż. Agnieszka Holland
wyk.: Agnieszka Mandat, Miroslav Krobot, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Borys Szyc i in.
Na motywach powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych. Emerytowana inżynierka, Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka, mieszka w sudeckiej wsi. Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej s´nieżnej nocy odnajduje ciało sa?siada-kłusownika. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna swoje własne, niekonwencjonalne s´ledztwo.
MARIA SKŁODOWSKA – CURIE

Polska/Niemcy/Francja/Belgia 2015, 100 min., reż. Marie Noëlle
wyk.: Karolina Gruszka, Daniel Olbrychski, Iza Kuna, Jan Frycz, Piotr Głowacki, André Wilms i in.
Portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.

ELLE

Francja/Niemcy/Belgia 2016, 140 min. reż. Paul Verhoeven
wyk.: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Virginie Efira, Anne Consigny i in.
Francuski kandydat do Oscara; nominacja do Oscara dla Isabelle Huppert w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa. Mroczny i prowokacyjny dramat psychologiczny o przemocy seksualnej, perwersji i gwałcie, w którym ofiara nie czuje się do końca ofiarą. Michele jest twardą szefową znakomicie prosperującej firmy zajmującej się grami video. Wolna i wyzwolona, aż tak, że wydaję się być amoralna. Brutalny atak, którego staje się ofiarą we własnym domu, zmienia jej życie na zawsze. W roli głównej wystąpiła zjawiskowa Isabelle Huppert, jedna z największych francuskich aktorek.

DALIDA przedpremiera!

Francja 2017, 128 min., reż. Lisa Azuelos
wyk.: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve, Nicolas Duvauchelle, Alessandro Borghi i in.
Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo. Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni siedemdziesięciu złotych płyt. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Fotografowano ją częściej niż Elvisa Presleya i Brigitte Bardot. Największą sławę przyniósł jej hit "Paroles, paroles..." wykonany w duecie z Alainem Delon.

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ

Polska 2017, 120 min., reż. Maria Sadowska
wyk.: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Karolina Gruszka i in.
Opowieść o słynnej „pani od seksu”, kobiecie – lekarce i seksuolożce. W filmie poznajemy Wisłocką jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. Maria Sadowska, która stanęła za kamerą, lubi opowieści o silnych kobietach, czego dała wyraz chociażby w swoim poprzednim filmie – Dzień Kobiet. Gwiazdą tego filmu jest Magdalena Boczarska, grająca tytułową Michalinę Wisłocką.

JA, OLGA HEPNAROVA

Czechy/ Francja/ Polska/ Słowacja 2016 , 105 min., reż. Petr Kazda, Tomáš Weinreb
wyk.: Michalina Olszańska, Martin Pechlát, Klára Melíšková, Marika Šoposká i in.
Opowieść o 22-letniej dziewczynie, która w 1973 wjechała ciężarówką w ludzi stojących na przystanku tramwajowym na praskich Holešovicach. W czasie procesu potwierdziła, że jej intencją było zabicie jak największej liczby osób. Tuż przed zdarzeniem, Olga wysłała list do lokalnych gazet, w którym tłumaczyła powody swojego zachowania: „Jestem samotnikiem. Człowiekiem zniszczonym przez ludzi. Mam wybór - zabić siebie albo innych”. Twórcy próbują zrozumieć, co doprowadziło do takiego czynu. Tytułową postać gra rewelacyjnie Michalina Olszańska, która nadala swojej postaci rysy i niewinne i zbrodnicze.

ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA

Włochy/Francja 2016 , 116 min., reż. Paolo Virzi
wyk.: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti i in.
Skrzyżowanie Thelmy i Louise oraz Przerwanej lekcji muzyki. Beatrice jest gadatliwą mitomanką o wycofanej osobowości. Dwie pacjentki kliniki psychiatrycznej postanawiają uciec i szukać szczęścia w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

JACKIE

USA/Chile/Francja 2016, 100 min., reż. Pablo Larrain
wyk. : Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, John Hurt i in.
3 nominacje do Oscara : najlepsza aktorka pierwszoplanowa Natalie Nortman, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze kostiumy. Jacqueline Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na urząd prezydenta. Gdy 22 listopada 1963 roku, podczas wyborczej podrózy do Dallas, John F. Kennedy ginie, Jackie postanawia kontynuować dzieło męża. Tworzy wizerunek bohatera, którego Ameryka potrzebowała i na którego zasługiwała.
STADO

Szwecja 2015, 110 min., reż. Beata Gardeler
wyk.: Fatime Azemi, John Risto, Eva Melander, Malin Levanon, Henrik Dorsin i in.
Krzyształowy Niedźwiedź na MFF w Berlinie 2016; Złote Koziołki - Jury Międzynarodowe na festiwalu Ale Kino ! 14-letnia Jennifer mieszka w małej szwedzkiej społeczności, na pozór idyllicznej. Kiedy jednak Jennifer zaczyna rozpowiadać, że została zgwałcona przez kolegę z klasy, wszystko się zmienia. Wiadomość szybko obiega wioskę i w miarę upływu czasu coraz więcej ludzi uważa, że dziewczyna kłamie. Kolejne osoby odwracają się od niej i jej rodziny...

PERSONAL SHOPPER

Francja/ Niemcy 2016, 105 min. , reż. Olivier Assayas
wyk.: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz, Ty Olwin, Hammou Graia i in.
Złota Palma za reżyserię w Cannes 2016. Maureen, osobista stylistka wielkiej gwiazdy świata mody, mieszka w Paryżu i w tamtejszych ekskluzywnych butikach wyszukuje dla swojej pracodawczyni najlepsze kreacje i biżuterię. Bohaterka skrywa jednak mroczną tajemnicę. Otóż dziewczyna jest medium i nocami, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem-bliźniakiem. W międzyczasie ktoś nieznajomy zaczyna wysyłać Maureen niepokojące wiadomości i wciąga ją w perwersyjną grę...

PLANETARIUM

Francja/ Belgia 2016, 105 min., reż. Rebecca Zlotowski
wyk.: Natalie Portman, Lily-Rose Depp, Emmanuel Salinger i in.
Intrygująca opowieść utrzymana w tajemniczym klimacie lat 30. XX wieku. Piękne i tajemnicze siostry, Laura i Kate, posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego. Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie.




Prezydent RP i gwiazdy na premierze filmu „WYKLĘTY”

28 lutego – w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – odbyła się premiera filmu Konrada Łęckiego pt. „WYKLĘTY”. Udział w uroczystości wziął Prezydent RP Andrzej Duda i przedstawiciele rządu. Na gali pojawili się twórcy filmu i ekipa produkcyjna, a także wielu artystów i przedstawicieli mediów.

Film „WYKLĘTY” o żołnierzach podziemia antykomunistycznego otrzymał owacje na stojąco.

Na ekrany kin wejdzie 10 marca.
Premierowy wieczór w warszawskim kinie Kinoteka rozpoczął występ rapera Łukasza Szymańskiego „Lukasyno”, który specjalnie do filmu „WYKLĘTY” napisał utwór pt. „Pytasz synku”. Następnie gości powitali twórcy obrazu, m.in. producent, reżyser i autor scenariusza – Konrad Łęcki, producent, założyciel Fundacji „Między Słowami” i odtwórca roli Wiktora – Marcin Kwaśny, producentka, odpowiedzialna za administrację i koordynację sponsoringu filmu – Dorota Bogucka (Fundacja „Między Słowami”) oraz członkowie obsady: Wojciech Niemczyk, Hanna Świętnicka, Łukasz Pruchniewicz, Maciej Rayzacher, Leszek Teleszyński, Łukasz Węgrzynowski, Michał Węgrzyński, Jarosław Witaszczyk, Robert Wrzosek, a także dystrybutor filmu Michał Kondrat.
Premierową projekcję filmu zaszczycił Prezydent RP Andrzej Duda, a także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Na gali pojawili się również: Marek Koterski, Marek Stacharski, Dorota Rabczewska, Magdalena Ogórek, Agata Konarska, Tomasz Oświeciński, Tomasz Ciachorowski, Małgorzata Bogdańska, Dariusz Kowalski, Ksawery Szlenkier i Anna Markiewicz-Musiał.

Film obejrzeli również bliscy Józefa Franczaka ps. „Lalek”, na którego losach oparta została postać głównego bohatera filmu: syn (Marek Franczak) i wnuk oraz ostatni łącznik i przyjaciel „Lalka” – ppor. Wacław Szacoń ps. „Czarny”.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie dystrybutora filmu „WYKLĘTY”, prawie 60% Polaków wie, kim byli Żołnierze Wyklęci. Co trzeci ankietowany (30%) zetknął się z tym pojęciem, ale nie wie, co ono oznacza. Ponad połowa badanych (54%) w odpowiedzi wspomaganej wskazała, że byli to członkowie polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Zdecydowana większość respondentów (71%) uważa, że w polskim społeczeństwie brakuje wiedzy na ten temat. Badanie zostało zrealizowane w lutym 2017 r. przez agencję SW RESEARCH, metodą ankiety internetowej (CAWI) na próbie 1016 respondentów powyżej 18 roku życia.

****

„WYKLĘTY” to obraz o brutalnych czasach, niedocenionych bohaterach targanych dylematami, a także osamotnieniu, trudnej miłości i dramatach rodzin zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Historia głównego bohatera „Lola” – nawiązuje do biografii ostatniego z „Wyklętych”, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który związany był ze strukturami ZWZ-AK i brał udział w zamachach na milicjantów i żołnierzy formacji bezpieczeństwa.

Film został wyprodukowany przez Fundację „Między Słowami” aktora Marcina Kwaśnego.

Wejdzie na ekrany kin 10 marca 2017 r. w dystrybucji Kondrat-Media.















Film został objęty „PATRONATEM PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM".

Źródło: Hello PR
Fotosy z gali premierowej filmu: AKPA




Zapraszamy dzieci i młodzież na kolejne seanse w ramach FERII Z FILMEM:

19.01 - godz. 10:00 "Przygody Finna"
24.01 - godz. 10:00 "Przyjaciel na balkonie"
26.01 -, godz. 10:00 "Vaiana: Skarb oceanu 2D"
27 - 29.01 - godz. 11:00 "Vaiana: Skarb oceanu 3D"
Bilet: 12 zł.



***

PRZYGODY FINA

Holandia 2013, 90 min. , reż. Frans Weisz

wyk. Mels van der Hoeven, Daan Schuurmans, Jan Decleir, Justin Emanuels i in.

Opowieść o rodzicielskiej miłości, kojącej sile sztuki oraz pojednaniu przy rozświetlonej choince. Bohaterem jest dziewięcioletni Finn, wrażliwy i nieco rozkojarzony chłopiec, wychowywany przez owdowiałego ojca.

PRZYJACIEL NA BALKONIE

Austria 2012, 90 min. reż. reż. H. Tabak

wyk. Enzo Gaier, Nora Tschirner, Nataša Paunović, Andreas Kiend i in.

Ciepła, niezwykła historia będąca adaptacją książki o tym samym tytule. Opowieść pełna przygód i szybkich zwrotów akcji, za którymi stoi tajemniczy przyjaciel na balkonie.

VAIANA: SKARB OCEANU

animacja, USA 2016, 102 min., reż. Ron Clements, John Musker

dubbing: Weronika Bochat, Igor Kwiatkowski, Piotr Grabowski, Dorota Stalińska, Maciej Maleńczuk

Disneyowska animacja z odważną bohaterką w roli głównej. Dzielna polinezyjska księżniczka Vaiana wyrusza w morze, by uratować swój rajski świat przed zagładą.

KINO STUDYJNE OKF ILUZJA,
Częstochowa, AL. NMP 64,
kasa : 34/ 324 22 40


okf.czest.pl




WYNIKI PLEBISCYTU ZŁOTA PIĄTKA OKF ‘ 2016

Już po raz 25 widzowie Kina Studyjnego OKF ILUZJA wybrali najlepszy - ich zdaniem - film, pokazany na ekranie OKF w minionym roku. W plebiscycie oddano 308 głosów.

WYNIKI PLEBISCYTU ZŁOTA PIĄTKA OKF ‘ 2016:

I miejsce (13 %) OSTATNIA RODZINA Polska
II miejsce (9%) WOŁYŃ Polska
III miejsce (6%) BOSKA FLORENCE USA
IV miejsce (3%) NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM Polska
V miejsce (2 %) JULIETA Hiszpania

Kolejne miejsca zajęły filmy:

Sprawiedliwy, Dziewczyna z pociągu, Mustang,
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, Zwierzęta nocy.

Zwycięskie filmy prezentowane będą w lutym.

ZŁOTA PIĄTKA 2016
24 II - godz.13.00 Ostatnia rodzina - I miejsce

25 II - godz.13.00 Ostatnia rodzina - I miejsce

6-27 II - godz12.30 Wołyń - II miejsce

28 II -godz.13.00 Boska Florence - III miejsce

1 III - godz. 13.30 Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham - IV miejsce

2 III - godz. 13.30 Julietta - V miejsce

***

OSTATNIA RODZINA

Polska 2016 , 123’ reż. : Jan P. Matuszyński
wyk. : Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska
Nagroda dla Andrzeja Seweryna dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.
Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.
Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

WOŁYŃ

Polska 2016, 150 min. reż.: Wojciech Smarzowski
wyk.: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Wasyl Wasylik, Adrian Zaremba, Lech Dyblik, Jacek Braciak, Izabela Kuna i in. Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

BOSKA FLORENCE

USA/Wlk. Brytania 2016 110 min.
reż.: Stephen Frears
wyk.: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson i in.
Prawdziwa historia Florence Foster Jenkins, nowojorskiej sopranistki-amatorki. Kobieta określana była jako "najgorsza śpiewaczka świata" i choć była pozbawiona talentu, jej koncerty przyciągały tłumy. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Ale pewnego dnia Florence zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall…

NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM

dokument, Polska 2016, 106 min. reż. Paweł Łoziński
Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji. Tytuł dokumentu Łozińskiego jest wymowny. Miłosne wyznanie łączy się tu z emocjonalnym szantażem. Słowa "nawet nie wiesz" brzmią jak wyrzut kochającego człowieka wobec tego, kto obdarowany miłością zdaje się nie dostrzegać wielkości otrzymywanego uczucia. Tytułowe zdanie pada z ust jednej z bohaterek. Jej słowa mają łagodzić ból, ale dodatkowo zaogniają konflikt. Bo w filmie Łozińskiego nic nie jest oczywiste i łatwe.

JULIETA

Hiszpania 2016, 96 min. reż.: Pedro Almodovar
wyk.: Adriana Ugarte, Inma Cuesta, Michelle Jenner i in.
Trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych, i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.




<<< Strona 3 >>>